Egypt spouští vládní datové centrum cloud computingu

Egypt spouští vládní datové centrum cloud computingu

Egypt spustil své první vládní datové a cloudové výpočetní centrum.

Datové centrum, které 28. dubna slavnostně otevřel prezident Abd al-Fattáh as-Sísí, bude sloužit jako centrální úložiště pro všechna data ministerstev.

Zařízení umožní nasazení nedefinované technologie umělé inteligence napříč vládními operacemi, včetně aplikací pro analýzu dat, které pomohou s rozhodováním, a bude fungovat jako centralizované národní centrum pro data a obnovu po havárii.

Nové vládní datové a cloudové výpočetní centrum bude také sloužit jako alternativa k novému datovému centru hlavního města.

Datové centrum se nachází podél dálnice Ain Sokhna a rozkládá se na více než 23 500 m2, z čehož 10 000 m2 obsahuje současnou infrastrukturu, zbytek je vyhrazen pro budoucí expanzi.

Zařízení zahrnuje administrativní, provozní a záložní zařízení, prostor pro zařízení cloud computingu, halu pro technická řešení a aplikace umělé inteligence a řídicí centrum pro národní nouzovou síť.

Projekt datového centra byl vyvinut s pomocí více než 15 místních a mezinárodních společností a více než 1 200 inženýrů a pracovníků, kteří odpracovali více než 5 000 hodin.

Abdel Fattah El-Sisi o projektu řekl: „Stát utratil miliardy dolarů, aby v tomto ohledu připravil integrovanou infrastrukturu, a dnešní otevření Vládního datového a cloudového výpočetního centra připravuje Egypt na to, aby zaujal své místo ve světě, který se rychle rozvíjí zrychlujícím se tempem.“

Dříve Egypt ukládal většinu svých dat v zahraničí, ale země se je snaží lokalizovat. Vládní ministerstva měla také oddělené servery pro své operace, což znamenalo, že nemohla komunikovat s servery jiných ministerstev. Nyní budou umístěny v jednom hlavním datovém centru.

Podle prezidenta musí Egypt využít strategické polohy země, kdy zemí prochází mnoho světových podmořských kabelů, které spojují východ a západ zeměkoule.

V roce 2022 spustil prezident Sísí „Egyptskou digitální platformu“, na které je nyní registrováno 170 vládních služeb, které poskytují služby přibližně osmi milionům občanů.

V roce 2021 měla společnost Orange postavit datové centrum v hodnotě 135 milionů dolarů v novém administrativním hlavním městě Egypta, které by hostilo všechny platformy chytrých měst v oblasti, která se nachází východně od Káhiry, současného hlavního města Egypta.

Orange uvádí, že toto datové centrum bylo spuštěno „nedávno“, i když není jasné, zda je projekt připojen. Orange má také datové centrum v Alexandrii.

Ke konci loňského roku podepsalo Ministerstvo investic Spojených arabských emirátů a Ministerstvo komunikací a informačních technologií Egypta dohodu o investicích do egyptské digitální infrastruktury a rozvoji kapacity datových center v zemi až o 1 GW.

V květnu 2023 společnost Khazna Data Centers ze Spojených arabských emirátů oznámila, že postaví datové centrum v egyptské Káhiře. Ve stejném měsíci společnost GPX Global Systems oznámila, že rozšíří své datové centrum Cairo 2, čímž téměř zečtyřnásobí svou IT kapacitu.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment