Nová služba Cloud Email Security

Cloud Email Security

Nová služba Cloud Email Security od společnosti Zyxel je skvělou volbou pro všechny zákazníky bez ohledu na to, jestli chtějí veškerou svou ochranu umístit na cloud nebo z ní vytvořit součást uceleného vícevrstvého přístupu k síťovému zabezpečení.

Výhody cloudu jsou dnes obecně známé. Mnohé organizace již dokonce prosazují přístup „cloud na prvním místě“, protože ho vnímají jako více flexibilní, lépe škálovatelné a bezpečnější řešení.

Mezi velké přednosti veřejného cloudu patří to, že se nachází kompletně mimo organizaci, takže k softwaru, službám a datům můžete přistupovat odkudkoli a kdykoli. A současně to znamená, že ať už se na cloudu stane cokoli, nedojde k narušení vašich lokálních IT systémů, a na druhou stranu, že ani nic interního neovlivní vaše systémy na cloudu.

Krátkodobé riziko

Výše uvedené platí také o zabezpečení. Pokud standardní lokální ochrana vašich počítačů a serverů není plně aktualizovaná nebo z nějakého důvodu nefunguje správně, budete zranitelní. I kdyby byly jen krátkodobé, tyto situace vás vystavují rizikům.

Pokud ale používáte cloudové zabezpečení, můžete podobné obavy hodit za hlavu, protože hrozby nemají šanci proniknout do vaší sítě nebo koncových zařízení. A navíc to znamená, že nemusíte řešit aktualizace vašeho bezpečnostního softwaru. Tento přístup dnes oslovuje mnohé organizace, a to především ty, které razí zásadu „cloud na prvním místě“, a je hlavním důvodem, proč společnost Zyxel přichází s vlastní cloudovou službou pro ochranu elektronické pošty.

Služba Cloud Email Security od společnosti Zyxel je dostupná na základě licence, uživatele důsledně chrání proti všem druhům malwaru a hrozeb a filtruje všechny formy spamu a phishingových emailů dokonce ještě před jejich odesláním do vašeho systému. Tato služba, stejně jako většina dobrých nápadů, funguje velmi jednoduše:

zprávy směřující do vašeho emailového serveru jsou z důvodu kontroly zachyceny a přesměrovány do našich bezpečnostních serverů a adresátovi doručeny až po jejich úspěšné kontrole.

Vícevrstvá ochrana

Ani by nás nepřekvapilo, pokud byste si mysleli, že taková služba vyřeší vše. Dá se tedy říct, že se s ní obejdete bez ochrany na vstupu do sítě, jakou poskytují například naše unifikované bezpečnostní brány (USG), a bez antiviru/antimalwaru na klientských zařízeních? Ano, i takové řešení je určitě možné, protože jsme si naprosto jisti, že služba Cloud Email Security bude poskytovat skutečně velmi vysokou úroveň ochrany. Nicméně se nejedná o řešení, které bychom doporučili každému uživateli. Pokud chcete mít jistotu, že jste přijali veškerá preventivní opatření a udělali vše pro minimalizaci rizik, neobejdete se bez vícevrstvé ochrany, které dosáhnete pouze tím, že na vstupy do své sítě rozmístíte několik účinných bariér a budete ve svých systémech důsledně používat bezpečnostní software.

Volba, které nebudete litovat

Je obecně známo, že kybernetičtí zločinci ještě nikdy nebyli tak vynalézaví, organizovaní, kvalitně financovaní a odhodlaní jako dnes a že neúnavně hledají nové cesty, jak obejít obranné mechanismy, které stojí mezi nimi a vaší sítí. Nejlepším řešením pro minimalizaci rizik je používat několik bezpečnostních systémů a opatření, která ztíží přístup kybernetických zločinců do vaší sítě a usnadní jejich odhalení v síti.

A právě proto si myslíme, že vedle velkého počtu zákazníků, kteří uvítají možnost cloudové ochrany a zvolí službu Cloud Email Security od společnosti Zyxel za svůj hlavní nástroj v boji proti malwaru a spamu, bude tato služba populární také mezi mnoha dalšími, kteří ji budou chtít používat jako dodatečnou ochrannou vrstvu. Ať už se rozhodnete pro kterékoli z uvedených řešení, s naší novou službou určitě nesáhnete vedle.

Petr Koudelka, Senior Sales Engineer ve společnosti Zyxel Networks

Související články

Leave a Comment