Nvidia kupuje společnost pro správu clusterů HPC Bright Computing

Nvidia

Nvidia koupila Bright Computing, poskytovatele vysoce výkonných výpočetních řešení (HPC) pro správu clusteru.

Bright Computing se sídlem v Amstredamu se oddělil od HPC firmy ClusterVision a automatizuje správu pro clustery. Jeho software může běžet na okraji, v datovém centru a napříč mnoha veřejnými nebo hybridními cloudy a podporuje procesory Arm a x86, GPU Nvidia a kontejnery Kubernetes.

„Nvidia mění svět, jak ho známe, a nemůžeme být nadšenější, že náš tým a software v tom budou hrát roli,“ řekl Bill Wagner, generální ředitel Bright Computing.

Bright Computing má celosvětově více než 700 zákazníků včetně Boeingu, NASA, Johns Hopkins University a Siemens. Nvidia uvedla, že software a odborné znalosti Bright posílí její podnikání Nvidia DGX a datových center.

Nvidia uvedla, že produkt Bright, Bright Cluster Manager, se stane součástí softwarového balíku Nvidie pro zrychlené výpočty a její partneři přenesou software Bright na více trhů.

Podmínky obchodu nebyly zveřejněny. Bright předtím získal 18,6 milionů dolarů ve třech kolech financování; mezi její investory patří ING Corporate Investments, Prime Ventures, Threshold, Molten Ventures a EU EASME.

„Umožní to ekosystému Bright růst, a to nejen lokálně, ale i v hybridním cloudu, což je oblast obrovské expanze. A také to pomůže na straně Nvidie, se základními nástroji, na které se nás zákazníci ptali, ale na které jsme prostě neměli odborné znalosti k vlastnímu vývoji nebo na to neměli čas, protože jsme se soustředili na zrychlené výpočetní, ne nutně heterogenní systémy. Teď to všechno jen zdědíme,“ řekl pro HPCwire Charlie Boyle, viceprezident a generální ředitel DGX systémů v Nvidii.

ClusterVision koupila skupina Taurus v roce 2019 poté, co byl vyhlášen konkurz.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment