Výnosy OVHcloud rostou

OVHcloud

Francouzský poskytovatel služeb OVHcloud oznámil zvýšení příjmů v roce 2021, a to i přes rok plný nečekaných událostí.

Zisk za první čtvrtletí vzrostl o 14 procent na 187,2 milionu EUR, což je způsobeno tím, že společnost získala nové zákazníky. Stalo se tak po úspěšném uvedení na trh v říjnu, které bylo zakončeno katastrofálním březnovým požárem, který zničil celé datové centrum ve Štrasburku.

Mezi nedávné nové zákazníky patří EDF Renewables a HarfangLab.

Důvěryhodná alternativa

Navzdory požáru, generální ředitel OVHcloud Michel Paulin řekl, že společnost nabídla “důvěryhodnou alternativu” ve výdělku. OVHcloud představuje alternativu k americkým webovým gigantům AWS, Google Cloud a Microsoft Azure, která splňuje evropské požadavky na soukromí a vyžaduje lokální cloudové řešení poskytující datovou suverenitu.

“Je tu nový impuls pro nové předpisy,” řekl Michel Paulin podle zprávy agentury Reuters. “OVHcloud má jedinečně dobrou pozici pro navrhování alternativních řešení proti většině hyperscalerů.”

Agentura Reuters však poznamenala, že Google, AWS a Azure se všechny snaží splnit evropská nařízení o ochraně osobních údajů GDPR.

Následky březnového požáru, který zničil datové centrum SBG2 a ochromil SBG1, stále visí nad OVHcloud. Advokátní kancelář Ziegler & Associates podává jménem více než 50 zákazníků OVHcloud hromadnou žalobu, která bude tvrdit, že za požár byl odpovědný poskytovatel cloudu, který údajně omezoval požární prevenci.

Společnost odložila zveřejnění jakýchkoli zjištění o příčině požáru až po IPO s tím, že k tomu byla donucena kvůli zapojení pojišťoven a vládních agentur. OVHcloud slíbil hlášení o požáru v roce 2022.

Někteří předpovídali, že OVHcloud ztratí kvůli ohni zákazníky. Zdá se, že tento efekt nenastal. Zpráva JP Morgan uvádí, že poskytovatel cloudu má za poslední čtvrtletí 112% míru udržení příjmů. Sazba za celý rok končící srpnem, který by březnový požár zasáhl, byla stoprocentní.

Společnost očekává, že výnosy v roce 2022 budou mezi 12 a 15 procenty, s hlavní ziskovou marží 40 procent.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment