Oracle kupuje startup cloudového zabezpečení Zenedge

Zenedge

Společnost Oracle oznámila, že dosáhla dohody o koupi společnosti Zenedge, která poskytuje firemním zákazníkům firewally a cloudové zabezpečnení.

Tato transakce je součástí práce společnosti Oracle na vybudování cloudové platformy, která poskytuje zákazníkům bezpečnostní funkce pro jejich aplikace.

Zákazníci mohou používat sadu produktů společnosti Zenedge s aplikacemi, které jsou nasazeny v soukromých datových centrech, veřejném cloudu nebo v hybridních konfiguracích. Nyní se produkty společnosti používají k zabezpečení více než 800 000 webových služeb a sítí. Příchod do rodiny produktů společnosti Oracle (podpořený prodejním týmem společnosti) má potenciál významně zvýšit zákaznickou základnu společnosti Zenedge.

Je to také výhra pro Oracle Cloud, který soutěží s většími hráči, jako jsou Amazon Web Services a Microsoft Azure. Výhodou společnosti Oracle na trhu cloudových serverů je její vztah s podnikovými zákazníky a to že společnost nadále přidává funkce díky vlastnímu vývoji produktů i akvizicím, aby se její platforma stala atraktivnější.

Zpráva přichází po oznámení společnosti Oracle, kde uvedla, že plánuje přidat do své globální výpočetní infrastruktury 12 nových cloudových regionů a rozvíjet produktové portfolio společnosti.

Společnost Zenedge bude nadále provozovat své služby během procesu akvizice a bude i nadále přijímat nové zákazníky. Společnost Oracle uvedla, že plánuje urychlit vývoj produktů společnosti Zenedge, stejně jako integrovat služby společnosti hlouběji do svého vlastního cloudového portfolia.

Společnost Oracle odmítla zveřejnit finanční podmínky transakce. Očekává se, že tým společnosti Zenedge nastoupí do společnosti Oracle při uzavření smlouvy, ačkoli není jasné, kdy to bude.

Zdroj: venturebeat.com

Související články

Leave a Comment