Oracle spouští druhý mexický cloudový region

Oracle cloud Mexiko

Společnost oznámila spuštění svého regionu Oracle Cloud Infrastructure (OCI) v Monterrey ve spolupráci s divizí datových center místního telca Teléfonos de México (Telmex-Triara).

Nový region je 46. regionem společnosti Oracle na světě. Společnost uvedla, že spuštění z něj dělá prvního hyperscalera, který má v zemi dvě cloudové oblasti.

„Stát se prvním poskytovatelem hyperscale cloudu, který otevřel dva regiony v Mexiku, je důkazem odhodlání společnosti Oracle poskytovat inovativní služby cloudové infrastruktury po celé zemi,“ řekla Maribel Dos Santos, senior viceprezidentka a generální ředitelka společnosti Oracle Mexico.

„Rozšířením naší strategické aliance s Telmex-Triara budeme moci společně pomáhat veřejným a soukromým organizacím využívat vysoký výkon, flexibilitu a škálovatelnost OCI. Výsledkem je, že zákazníci v celém regionu budou moci využít hodnotu technologií, jako je generativní AI a strojové učení, k růstu svého podnikání.“

Nový region se nachází v datovém centru Telmex-Triara v Monterrey, ve státě Nuevo León. Stejně jako v jiných regionech nabízí zákazníkům více než 100 OCI služeb a cloudových aplikací.

„Naše partnerství se společností Oracle umožňuje společnosti TELMEX-Triara rozšiřovat nabídku cloudových služeb a pokračovat v posilování naší strategické pozice tím, že nabízí širokou škálu inovativních řešení zaměřených na procesy a prvotřídní infrastrukturu, která společnostem pomůže co nejlépe využít jejich investice do technologií na cestě k digitální transformaci,“ řekl Mauricio Alcocer Sola, ředitel obchodních a IT řešení, Telmex.

„Telmex-Triara významně investuje do vývoje vysoce robustní technologické platformy, integrované více než 550 000 kilometry optických vláken, v kombinaci s redundantní konektivitou a vysokokapacitní šířkou pásma, aby byla zajištěna dostupnost a podpora řešení a aplikací kdykoli a kdekoli.“

Oracle spustil svůj první mexický cloudový region v Querétaru v červnu 2022. Plány na druhý mexický region vyšly najevo v září loňského roku poté, co společnost Telmex vlastněná společností América Móvil oznámila, že jeho jednotka Triara bude hostitelským partnerem pro další region v zemi.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment