Akamai plánuje sedm nových cloudových regionů

Akamai headquarters

Akamai má během příštích dvou měsíců celosvětově spustit sedm nových cloudových lokalit.

Společnost CDN oznámila nové základní výpočetní regiony v Nizozemsku, Indonésii, USA, Itálii, Japonsku a Brazílii, které se otevřou během příštích dvou měsíců.

Společnost uvedla místa – Amsterdam; Jakarta; Los Angeles, Kalifornie; Miami, Florida; Milán; Ósaka; a São Paulo – jsou třetí částí zavedení nových klíčových výpočetních oblastí Akamai od loňské akvizice společnosti Linode.

Regiony budou online a budou k dispozici zákazníkům v průběhu září a října.

Akamai obecně používá poskytovatele kolokace pro své cloudové regiony, ale nezveřejnil, ve kterých zařízeních budou jeho regiony sídlit.

„Potřeba, aby společnosti poskytovaly lepší uživatelskou zkušenost, stále více odhaluje limity staršího centralizovaného cloudového modelu,“ řekl Adam Karon, provozní ředitel a generální ředitel skupiny cloudových technologií, Akamai.

„Tuto výzvu pro zákazníky řešíme převrácením skriptu. S Akamai Connected Cloud využíváme externí, distribuovaný přístup založený na oddanosti cloudovým nativním technologiím a stejné síti, na kterou spoléhá mnoho největších světových společností již více než dvě desetiletí. Je to přístup zaměřený na budoucnost, kde se měřítko stane stejně tak velikostí sítě jako velikostí datového centra.”

Akamai Connected Cloud, který byl spuštěn v únoru 2023, má být distribuovanější alternativou k AWS a Azure. Nabízí vyhrazené a sdílené CPU, GPU, kontejner, úložiště, databáze a služby bez serveru.

Služby jsou poskytovány z rozšířené sady lokalit nad rámec původních 11 umístění, které Akamai převzala, když v únoru 2022 koupila cloudovou hostingovou společnost Linode za 900 milionů dolarů. Akamai slibuje, že sníží náklady na cloud computing levnějšími výstupními poplatky.

Společnost Linode byla založena v roce 2003, v době akvizice provozovala v kolokačním prostoru 11 datových center po celé Americe, Kanadě, Německu, Velké Británii, Indii, Japonsku, Singapuru a Austrálii.

V červenci 2023 společnost oznámila spuštění poboček ve Washingtonu DC a Chicagu v USA a také v Paříži ve Francii s plány otevřít pobočky v Seattlu a Chennai v Indii později v tomto čtvrtletí.

Za posledních 90 dní Akamai otevřel 13 nových základních výpočetních oblastí. Společnost má nyní provozní regiony v Atlantě, Dallasu, Fremontu, Newarku, Torontu, Frankfurtu, Londýně, Bombaji, Singapuru, Sydney a Tokiu a nedávno oznámené regiony v Chicagu, Washingtonu, Paříži, Stockholmu, Seattlu a Chennai.

Společnost Akamai uvedla, že koncem tohoto roku plánuje zavést další globální základní výpočetní oblasti; její webová stránka uvádí budoucí plány pro regiony v Soulu v Jižní Koreji; Madrid, Španělsko; a Auckland na Novém Zélandu.

Společnost také uvádí plány pro desítky „distribuovaných regionů“ vedle své stávající stopy Edge. Společnost je uvádí jako „navrženy tak, aby poskytovaly základní výpočetní funkce v těžko dostupných místech, která jsou nedostatečně obsluhována tradičními poskytovateli cloudu“.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment