Renault přesune svá data do Google Cloud

Renault

Francouzský výrobce automobilů Groupe Renault uzavřel smlouvu se společností Google Cloud, aby digitalizoval své podnikání a zlepšil své schopnosti a zároveň školil své zaměstnance.

Data společnosti budou uložena v Google Cloud a služby platformy budou použity k poskytnutí analytických informací pro strategické obchodní rozhodování.

Google Cloud ani Renault nezveřejnily žádné podrobnosti týkající se ceny, ale smlouva zahrnuje víceleté období.

Od roku 2016 společnost Renault implementuje svou platformu pro správu průmyslových dat, která shromažďuje a analyzuje data z 22 závodů Renault, což představuje 72 procent celé její produkce.

To vše je součástí digitální strategie společnosti, ve které chce přijmout „čtvrtou průmyslovou revoluci“. Tato revoluce se týká posunu k robotice, automatizaci a internetu věcí v globálním průmyslovém sektoru.

Výsledkem je, že Renault urychluje změny v infrastruktuře a snaží se zavádět více technologických řešení do továren. Nyní bude úkolem společnosti Google urychlit sběr a zpracování těchto údajů, aby Renault mohl učinit odůvodněná rozhodnutí, jak být efektivnější.

Renault využije cloudové služby Google ke zdokonalení platformy pro správu průmyslových dat a vyškolí své divize IT a výroby, aby spolupracovaly s novými systémy.

Částečně státem vlastněná automobilová společnost uvádí, že dohoda s Google Cloud pomůže optimalizovat její dodavatelský řetězec, efektivitu výroby, kvalitu výroby a dopad na životní prostředí.

Thomas Kurian, generální ředitel společnosti Google Cloud, uvedl: „Automobilový průmysl má inovace ve svém DNA a existuje obrovský potenciál, aby digitální technologie měla významný dopad na výrobu.“

Již v červnu 2019 Renault používal inteligentní analytiku ​​společnosti Google k nalezení novějších přístupů ve výrobním procesu.

Je to však poprvé, kdy společnost Google ve Francii získala významnou průmyslovou smlouvu.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment