Společnost Equinix přidává přímé připojení k VMware Cloudu na AWS

Equinix

Kolonizační gigant Společnost Equinix opět rozšiřuje nabídku hybridních technologií tím, že umožňuje přímé připojení k VMware Cloud na AWS z 24 IBX v Evropě, Severní Americe a Asii.

Uživatelé VMware vSphere nyní mohou provozovat své virtualizované pracovní prostředí společně s veřejnými cloud aplikacemi hostované na serverech v datových centrech AWS s použitím stejného softwaru.

Zákazníci společnosti Equinix mohou tuto službu využívat bez ohledu na to, kde se nacházejí, a to díky nedávno zavedenému ECX Fabric. Zákazníci se budou v blízké budoucnosti moci připojit k více cloudům v různých regionech.

“VMware je lídrem na trhu v oblasti virtualizace serverů a my jsme rádi, že s nimi spolupracujeme a umožňujeme nasazení hybridních cloudů AWS pro podniky využívající infrastrukturu VMware,” uvedl Kaushik Joshi, globální ředitel společnosti Equinix pro strategické aliance.

Zavedením služby společnost Equinix zdvojnásobuje svou strategii propojení a zajišťuje prosperitu svého podnikání jakožto veřejného poskytovatele cloudových služeb, čímž získává neustále rostoucí podíl na trhu služeb datových center.

Požadavek na kolokace stále roste a podle slov Synergy Research Group dosahuje rekordních hodnot.

AWS a VMware se rozhodly v roce 2016 spolupracovat, a to po neúspěšném pokusu společnosti VMware o vybudování vlastního veřejného cloudového byznysu s vCloud Air, který byl nakonec prodán francouzské společnosti OVH. Tato transakce umožnila společnosti VMware pokračovat v rozšiřování své privátní cloudové infrastruktury a zároveň nechala společnost AWS profitovat ze zákazníků, kteří se zdráhají přesunout všechny své aplikace na veřejnou infrastrukturu a nové softwarové nástroje.

Související články

Leave a Comment