Společnost Hoymiles spustila cloudovou platformu S-Miles

S-Miles cloud

Společnost Hoymiles Power Electronics Inc. (dále jen „Hoymiles”), světová jednička ve výrobě mikroměničů (mikroinvertorů), nedávno představila svou zcela novou cloudovou platformu S-Miles Cloud Platform, která umožňuje monitorovat výkon solárních elektráren v reálném čase. K platformě S-Miles Cloud Platform je možné připojit hlavní komponenty solárních elektráren. Díky technologii na shromažďování a zpracování dat, která využívá internet věcí (IoT), nabízí tato platforma možnost sledování účinnosti a výkonnosti elektrárny v reálném čase, včetně aktuálních informací o jednotlivých modulech, a dokáže také například hlásit případné poruchy.

Čao I, zástupce generálního ředitele a ředitel pro výzkum a vývoj ve společnosti Hoymiles, řekl: „Naše nová a vylepšená verze monitorovací platformy se snaží naplňovat poslání společnosti Hoymiles a nabídnout klientům možnost chytřejší správy solárních projektů díky rychlému cloudovému zpracování dat a analytickým informacím v reálném čase. Díky chytrému monitoringu provozu a informacím o poruchách a údržbě systému tak zákazníkům nabízíme větší hodnotu, což je pro nás to hlavní.”

K platformě S-Miles Cloud Platform je možné přistupovat přes mobilní aplikaci nebo webový prohlížeč a tato technologie představuje skvělou možnost, jak snadno, rychle a efektivně monitorovat provoz solárních elektráren. Instalace platformy je navíc rychlá, intuitivní a jednoduchá. Nově aktualizovaná platforma vyniká přehledným a jednoduchým uživatelským rozhraním, které je navrženo tak, aby uživatelé měli na očích všechny podstatné údaje, které nejčastěji potřebují, s možností případné hloubkové analýzy zobrazených dat. Tato aktualizace také umožňuje sledovat aktuální stav jednotlivých komponent a modulů solárních elektráren a v reálném čase monitorovat průběh hardwarových aktualizací, včetně podrobného vysvětlení případných chyb, které systém během aktualizace zachytí.

Ruku v ruce s vylepšeným uživatelským rozhraním jde také optimalizovaná technická struktura celé platformy, která shromažďuje, analyzuje a distribuuje jednotlivá data. Aktualizovaná verze cloudové paltformy S-Miles Cloud Platform tak nyní nabízí synchronizovanou analýzu dat a díky tomu, že se jedná o cloudovou aplikaci, umožňuje využívat paralelní počítačovou architekturu, což přispívá k optimalizaci využití výkonu procesorů (CPU) v jednotlivých clusterech a současně usnadňuje programování nových aplikací, sdílení dat a vzdálenou správu přes TCP připojení. Platforma je také kompatibilní s nejnovějšími a nejmodernějšími hardwarovými technologiemi firmy Hoymiles, včetně mikroměničů řady DTU-Pro, DTU-Lite a nových modelů řady Sub-1G.

Díky standardizaci dat pro celou elektrárnu tak operátoři mají přesný přehled o tom, co se děje, a mohou tak přijímat přesnější, na datech založená rozhodnutí a lépe optimalizovat energetický výkon i celý provoz elektrárny. Nová cloudová platforma S-Miles Cloud Platform tak nejen nabízí aktuální a přesné informace o provozu elektrárny v reálném čase, ale současně umožňuje zpracovávat také další vstupní údaje, které přesnost a spolehlivost poskytovaných informací ještě zvyšují.

O společnosti Hoymiles

Firma Hoymiles vznikla v roce 2012 a je předním výrobcem mikroměničů a poskytovatelem dalších produktů a řešení typu MLPE (Module-Level Power Electronics – modulární výkonová elektronika) pro provozovatele a zákazníky solárních a fotovoltaických elektráren. Mikroměniče firmy Hoymiles (jednotky 4 v 1 a 2 v 1) jsou velmi oblíbené pro svou vysokou špičkovou účinnost (CEC), kterou potvrdila organizace CSA Group, která již tři roky po sobě zařadila mikroměniče firmy Hoymiles mezi nejvýkonnější mikroměniče na světě. Dnes se mikroměniče firmy Hoymiles hojně využívají v mnoha zemích a regionech, včetně Ameriky, Evropy i Asie a to jak v komerčních, tak domácích fotovoltaických a solárních projektech.

Související články

Leave a Comment