Canalys: Čínský cloudový trh překonal ve 3. čtvrtletí 2020 5 miliard dolarů

china cloud market

Analytická společnost Canalys tvrdí, že výdaje na cloudovou infrastrukturu v Číně ve 3. čtvrtletí 2020 vzrostly o 65 procent, přičemž poprvé překonaly 5 miliard dolarů.

Celkové výdaje byly o více než 750 milionů dolarů vyšší než v předchozím čtvrtletí a téměř o 2 miliardy dolarů vyšší než ve 3. čtvrtletí 2019.

Předním poskytovatelem cloudu zůstal Alibaba Cloud se 41 procentním podílem na trhu, následovaný Huawei Cloud a Tencent Cloud se společným 16 procentním podílem. Baidu AI Cloud přichází na čtvrtém místě se sedmiprocentním podílem.

Čínští poskytovatelé cloudových služeb rychle reagovali na pandemii a lockdown na začátku roku, uvádí Canalys, ale některé dohody byly zpožděny nebo zrušeny, smlouvy byly restrukturalizovány, zejména v těžce zasažených odvětvích, jako je pohostinství a doprava.

Každý poskytovatel začal přizpůsobovat své nabídky potřebám konkrétních průmyslových odvětví – Alibaba Cloud zaznamenal silný růst v oblasti financí a maloobchodu; Huawei Cloud zaznamenal rychlý růst v odvětví financí, průmyslové výroby, internetu a governmentu; řešení PaaS společnosti Tencent Cloud zaznamenalo výrazný růst; Baidu AI Cloud rostl v odvětví dopravy, zdravotnictví a financí.

„Požadavky zákazníků rostou, zatímco v Číně se zrychluje tempo inovací. Díky tomu je neustálý rozvoj kapacity a konektivity, jakož i datových služeb, včetně správy a umělé inteligence, v rámci vertikálně vedeného modelu zásadní, “ uvedl Blake Murray, analytik výzkumu Canalys.

„Budování úspěšných vztahů se zákazníky, zatímco se vrací ekonomická stabilita, se v budoucnu vyplatí u větších a cílenějších projektů digitální transformace. To také povede ke kombinaci hybridního cloudového a cloudového nativního nasazení, kde je nutné prokázat hodnotu, která podpoří další příležitosti. Vzhledem k tomu, že výdaje na cloudovou infrastrukturu v příštím roce rychle porostou, o konkurenci poskytovatelů budou rozhodovat vztahy se zákazníky a partnery. “

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment