IBM se chystá k akvizici společnosti Nordcloud

hybrid cloud

IBM oznámila dohodu o akvizici společnosti Nordcloud, která zaujímá v Evropě vedoucí postavení v zavádění cloudů, transformaci aplikací a řízených službách. Zpráva poukazuje na další zvýšení kapacit společnosti IBM v oblasti migrace a transformace do cloudů, což je důležitý faktor její strategie rozvoje hybridní cloudové platformy.

Posláním společnosti Nordcloud se sídlem ve finských Helsinkách, s kancelářemi v 10 evropských zemích, je pomáhat podnikům, aby se využitím cloudů staly silnějšími, efektivnějšími a agilnějšími. Společnost Nordcloud je uznávaným lídrem ve veřejných cloudových službách, počínaje žebříčkem Magic Quadrant společnosti Gartner a konče „ligovou tabulkou“ rychle rostoucích evropských podniků zveřejňovanou deníkem Financial Times. Díky svému růstu v posledních 10 letech zaujala tato společnost v soukromém vlastnictví prvenství v evropském odvětví služeb zajišťujících transformace do cloudů. Je jedním z mála poskytovatelů, kteří byli třikrát certifikováni na platformy Amazon Web Services, Google Cloud Platform a Microsoft Azure.

„Stále více našich zákazníků přijalo ucelenější přístup k modernizaci aplikací, které jim umožní operovat v tradičním IT prostředí, v soukromém cloudu i ve veřejných cloudech,“ uvedl John Granger, vyšší viceprezident pro Inovace cloudových aplikací a výkonný ředitel pro globální obchodní služby IBM. „Akvizice společnosti Nordcloud společností IBM nám přinese další odborné znalosti, které našim klientům zajistí digitální transformaci a podpoří další přijetí hybridní cloudové platformy IBM. Cloudově nativní nástroje, metodiky a talentovaní pracovníci společnosti Nordcloud jsou jasným signálem, že je společnost IBM zavázána připravit našim klientům úspěšnou cestu ke cloudu.“

„Přístup IBM k hybridním cloudům se skvěle doplňuje s naším cloudově nativním přístupem a našim klientům tak pomůžeme migrovat do cloudu a řídit a modernizovat jejich podnik,“ objasnil Fernando Herrera, předseda a zakladatel společnosti Nordcloud. „Jakožto zkušený partner v současných cloudových ekosystémech spolupracujeme se všemi poskytovateli veřejných cloudů ve prospěch našich klientů po celé Evropě. Jsem velice nadšen, že převezmeme otevřenou inovační filosofii společnosti IBM a přispějeme k růstu její celosvětové působnosti.“

Po uzavření této transakce se společnost Nordcloud stane společností IBM. Finanční údaje nebyly zveřejněny. Transakce se řídí běžnými podmínkami prodeje a měla by být uzavřena v prvním čtvrtletí roku 2021.

Související články

Leave a Comment