Úložiště pro kreativní profesionály

LaCie 1big Dock SSD Pro a LaCie 1big Dock

LaCie, značka společnosti Seagate Technology, oznámila dvě nová úložiště určená pro kreativní profesionály a firemní uživatele. LaCie 1big Dock SSD Pro a LaCie 1big Dock umožňují zefektivnit a optimalizovat nahrávání a ukládání pomocí jednoho kompletního řešení.

LaCie 1big Dock SSD Pro (2TB a 4TB SSD) a 1big Dock (4TB, 8TB a 16TB HDD) jsou navržené Neilem Poultonem a rozšiřují produktovou řadu LaCie s univerzálním systémem ukládání dat přizpůsobeným potřebám kreativních profesionálů.

Špičkový výkon pro datově náročné projekty

LaCie 1big Dock SSD je ideální pro editaci datově náročných videí v rozlišení 6K, 8K, super slow motion a obsahu s vizuálními efekty. Na základě odkazu produktové řady LaCie, která má bezkonkurenční výkon a styl, se 1big Dock SSD Pro opírá o FireCuda NVMe SSD a ThunderboltTM 3, který přináší rychlost čtení až 2800 MB/s. K efektivnější práci přispívají i dva USB-C porty Thunderbolt 3, dokovací stanice, která obsahuje jeden zabudovaný port USB 3.0, sloty pro paměťové karty cinema-grade (CFast 2.0, CFexpress a SD) a výstup DisplayPort 1.4.. 1big Dock SSD Pro je ideální periferií pro většinu profesionálních filmových kamer včetně předních značek jako ARRI, Blackmagic, RED nebo Canon.

Jedno zařízení na všechno

LaCie 1big Dock nabízí podobné funkce jako 1big Dock SSD Pro a k tomu kapacitu 4TB, 8TB nebo 16TB HDD. Také poskytuje přímé čtení obsahu z karet SD, CompactFlash a USB disků. Díky tomuto řešení eliminuje potřebu dalších síťových adaptérů a slouží jako hlavní zařízení propojené s pracovní stanicí jediným kabelem.

Unikátní řízení spotřeby energie

1big Dock SSD Pro a 1big Dock mohou pohánět notebook až 45W nebo 30W v případě, že je připojeno více kompatibilních zařízení. 1big Dock navíc disponuje inovativní funkcí LaCie Power Pass-Through, se kterou lze nabíjet notebook až 70 W, zatímco se na počítači uvolní často potřebný USB-C port.

Se standardní 5letou zárukou s Rescue Data Recovery Services po celou dobu záruky a bezplatným měsíčním přístupem k Adobe Creative Cloud All-Apps bude LaCie 1big Dock SSD Pro dostupný za 37 499 Kč (2TB) a 71 949 Kč (4TB) a dokovací stanice LaCie 1big Dock za 9 494 Kč (4TB), 12 949 Kč (8TB) a 18 849 Kč (16TB). Oba produkty budou na českém trhu dostupné v červenci 2020.

Související články

Leave a Comment