Více citlivých dat se přesune do cloudu

cloud security

Podniky plní své cloudy stále citlivějšími informacemi, avšak podle poslední zprávy se vedle tohoto trendu objevují i ​​bezpečnostní problémy.

Studie s názvem „Enterprise Supernova: The Cloud Data Dispersion Cloud Adoption and Risk Report“ oslovila 1 000 podniků v 11 zemích a také analyzovala anonymní data od 30 milionů uživatelů firemních cloudů.

Více než čtvrtina (26%) souborů analyzovaných v cloudu nyní obsahuje citlivá data, což představuje meziroční nárůst o 23%. Přesto je ještě potřeba dohnat bezpečnost. 91% analyzovaných cloudových služeb nešifruje data, zatímco jeden z pěti respondentů uvedl, že chybí přehled o tom, jaká data jsou uložena v cloudových aplikacích.

Podniky využívají iniciativy, jako je ochrana před ztrátou dat (DLP). V průzkumu společnosti v průměru zaznamenaly více než 45 000 incidentů měsíčně. Přesto jen třetina (37%) uvádí, že využívají DLP. Téměř čtyři z pěti (79%) dotázaných uvedly, že povolily přístup k podnikovým cloudovým službám z osobních zařízení. Čtvrtina společností připustila, že nechala citlivé údaje stáhnout z cloudu na nespravované osobní zařízení.

93% dotázaných CISO souhlasí s tím, že zabezpečení dat v cloudu je jejich odpovědnost. 3 z 10 respondentů však připouštějí, že jim chybí pracovníci se schopnostmi zabezpečit aplikace SaaS. Tento údaj je o 33% vyšší než v předchozím roce.

V červnu, zpráva Cloud and Risk Adoption Report, opět založená na odpovědích 1 000 podniků, zjistila, že organizace se zprostředkovateli zabezpečení přístupu do cloudu (CASB) o více než 35% častěji uvádějí na trh nové produkty a mají rychlejší čas pro uvedení na trh.

Zdroj: cloudcomputing-news.net

Související články

Leave a Comment