Výdaje na multi-access edge computing dosáhnou do roku 2027 celosvětově 23 miliard dolarů

Multi-access Edge Computing

Nová studie od Juniper Research předpovídá, že globální výdaje na MEC (Multi-access Edge Computing) vzrostou z 8,8 miliardy USD v roce 2022 na 22,7 miliardy USD do roku 2027.

Tento růst o 260 % ​​bude způsoben rostoucími požadavky na místní strojové učení a konektivitu s nízkou latencí; umožněné technologií 5G.

MEC je síťová architektura, která přesouvá výpočetní výkon a digitální obsah na okraje mobilních sítí, aby koncovým uživatelům poskytovala nižší latenci a rychlejší zpracování.

Nový výzkum Edge Computing: Vertical Analysis, Competitor Leaderboard a Market Forecasts 2022-2027 předpovídá, že do roku 2027 bude nasazeno více než 3,4 milionu MEC uzlů; z počtu méně než jednoho milionu v roce 2022. Identifikuje autonomní vozidla a chytrá města jako klíčové příjemce rostoucího zavádění MEC tím, že umožňuje zpracování dat generovaných připojeními na těchto trzích na okrajích sítě. To sníží zatížení sítě snížením fyzické vzdálenosti, kterou budou muset mobilní data překonat.

Zpráva zjistila, že partnerství operátorů s agilními technologickými společnostmi, jako jsou AWS, IBM a Microsoft, bude zásadní pro dosažení růstu zavádění uzlů MEC. Předpovídá, že do roku 2027 bude mít více než 1,6 miliardy mobilních uživatelů přístup ke službám podporovaným uzly MEC; nárůst z pouhých 390 milionů v roce 2022. Kromě toho se očekává, že mobilní cloud computing bude v příštích 5 letech mezi mobilními uživateli vysoce ceněnou službou MEC. Díky migraci výpočetního výkonu do cloudu prostřednictvím uzlů MEC budou uživatelé těžit z rychlejšího výpočetního výkonu a menších zařízení.

Zpráva navíc předpovídá, že poskytování digitálního obsahu, včetně streamování videa, cloudových her a pohlcující reality, bude těžit z geografické blízkosti uzlů MEC a zvýší hodnotu nabídky zlepšením ukládání do mezipaměti videa a výpočetní zátěže. Vyzývá operátory, aby maximalizovali uživatelský dosah MEC tím, že se nejprve zaměří na městské nasazení.

Zdroj: cloudcomputing-news.net

Související články

Leave a Comment