Výnosy z cloud Azure vzrostly meziročně o 93 procent

MS cloud

Čtvrtletní výnosy Microsoftu vzrostly na 26,8 miliardy dolarů a vykazovaly silný růst ve většině segmentů, včetně velmi sledovaných cloudových firem.

Celkově společnost oznámila příjmy ve výši 26,8 miliardy dolarů za první tři měsíce roku 2018, což představuje nárůst o 16 procent z 23,2 miliardy amerických dolarů za stejné období roku 2017. Čistý zisk dosáhl zhruba 7,4 miliardy dolarů, což je nárůst z téměř 5,5 miliardy dolarů v předcházejícím čtvrtletí. Výnosy z platformy cloud Azure vzrostly meziročně o 93 procent, zatímco tržby ze segmentu Productivity and Business Process (včetně Office a Dynamics) se zvýšily o 17 procent na zhruba 9 miliard dolarů.

Společnost LinkedIn, kterou společnost Microsoft získala v roce 2016, pokračovala pod svým novým vlastníkem v růstu. Profesionální sociální síť přinesla více než 1,3 miliardy dolarů příjmů za poslední čtvrtletí, ve srovnání s 976 miliony dolarů za stejné období v roce 2017.

Herní tržby vzrostly o 18 procent díky nárůstu služeb Xbox a prodeji softwaru.

Výnosy z Dynamics 365, sady podnikových aplikací společnosti Microsoft, která konkuruje nabídkám od Salesforce, Oracle a dalších, vzrostly meziročně o 65 procent, což je důležitý růst pro tento segment podnikání společnosti.

Zdroj: venturebeat.com

Související články

Leave a Comment