Google Cloud uzavírá více strategických dohod

cloud Google

Google Cloud získává především díky firemním zákazníkům, tvrdí generální ředitel společnosti Google Sundar Pichai. V prvním čtvrtletí roku 2018 rostl podstatně, rok poté, co začal každé čtvrtletí vydělávat kolem 1 miliardy dolarů.

Aplhabet, mateřská společnost Google, neuváděla konkrétní údaje o obratech pro cloud společnosti Google, místo toho je shlukovala do sloupce “ostatní výnosy” se službami Google Play a hardwarovými produkty, avšak obratové údaje o příjmech zveřejněné počátkem tohoto týdne ukázaly, že služba Google Cloud pomohla této divizi získat za 4. čtvrtletí roku 2018 4,35 miliardy dolarů, což je nárůst oproti 3,2 miliardy dolarů před rokem.

“Stále rosteme a podepisujeme výrazně větší a strategičtější dohody o cloudech,” řekl. “Naše bezpečnostní funkce, snadno použitelná pokročilá analýza dat a řešení pro strojové učení a bezpečná a špičková platforma, G Suite, získávají zákazníky. Google Cloud se rozvíjí dobře.”

Během loňského roku společnost Google značně investovala do infrastruktury, aby zajistila, že bude schopna udržet krok s podobnými společnostmi jako AWS a Microsoft.

“Naše globální infrastruktura se nadále rozšiřuje, aby podpořila poptávku,” dodal Pichai. “Zadali jsme tři nové podmořské kabely a oznámili nové regiony v Kanadě, Japonsku, Nizozemsku a Saúdské Arábii, čímž se celkový počet včetně nedávno zahájených a nadcházejících regionů zvýší na 20.”

Zdroj: cloudpro.co.uk

Související články

Leave a Comment