Zálohování má čím dál větší potenciál

Xopero

qnap_a_xoperoV minulém čísle jsme vás informovali o partnerském vztahu společností Xopero a QNAP. Tentokrát se budeme více věnovat společnosti Xopero, která se právě etabluje na našem trhu.

Xopero vyvíjí a dodává ucelenou řadu profesionálních nástrojů pro ochranu a obnovení důležitých podnikových dat. Společnost nabízí řešení pro zálohování dat a v současnosti vzniká její česká pobočka. Nabídka řešení, postavených na nástrojích Xopero, dává zákazníkovi možnost využít čistě softwarovou variantu řešení na vlastním (i virtuálním) hardwaru zákazníka, využít spojení se zařízeními QNAP, zálohovat jednotlivá zařízení či kompletní infrastrukturu vč. záloh koncových stanic, serverů, mobilních zařízení, virtuálního prostředí (VMware, Hyper-V), apod. Zálohovat je možné i do cloudu (jak vlastního u zákazníka, tak i přímo u vendora) nebo použít kombinaci obojího (hybridní zálohování). Několika slovy Xopero je pokročilý nástroj ochrany dat, který umožňuje zálohování a obnovu dat a dokáže chránit celé pracovní prostředí zákazníka. Ve zkratce je Xopero soubor pokročilých nástrojů, který prostřednictvím zálohy a obnovy dat umožňuje ochranu celého produkční prostředí. Velkou předností systému Xopero je snadná správa všech firemních zálohovacích procesů. Jedna aplikace tak obsluhuje nejen servery, ale všechny firemní počítače a koncová zařízení.

Přesné datum opakovaného zálohování lze nastavit, stejně jako způsob zálohování – plná záloha, inkrementální nebo rozdílová. Díky použitým unikátním technologiím je možné redukovat ukládané objemy dat a tím snížit náklady na samotné úložiště či zmenšit zatížení sítě . Samozřejmostí je pak archivace dat a jejich deduplikace. Xopero chrání data zákazníků použitím šifrovacího algoritmu AES 256 a SSL certifikátem. V případě výpadku, poruchy nebo ztráty dat je možná obnova jen jednotlivých částí, jednotlivých zařízení nebo dat jako celku. A jak bylo řečeno data je možné zálohovat kamkoliv – lokálně v rámci zařízení a k němu připojených jednotek, na intranetu nebo do cloudu.

Kdo jsou vaši zákazníci, ptáme se Petra Belatky, zástupce společnosti Xopero v České republice: „Naši zákazníci pokrývají širokou škálu odvětví: od veřejné správy, bankovnictví, školství, telekomunikace až například po zdravotnická zařízení. Hlavními zákazníky jsou zejména malé a střední společnosti, ale výjimkou nejsou ani velké korporace.“

Ve kterých zemích Xopero působí nebo brzy bude?

V současné době máme pobočky v Itálii, Polsku a Velké Británii. Nyní vstupujeme na trh v České republice, na Slovensku a v Baltických zemích – Litva, Lotyšsko a Estonsko. Začínáme v jednotlivých zemích budovat partnerskou a distribuční síť.  Prvním distributorem v České republice se stala společnost AT Computers, ale jednáme i s dalšími. Začátkem příštího roku vstoupíme na řadu dalších trhů jako je Francie, Německo, Maďarsko, Rumunsko, Chorvatsko a další země. V průběhu příštího roku také chystáme vstup do USA.

Nezdá se vám, že v oblasti zálohování je už na trhu poněkud přeplněno?

Vůbec ne. Zálohování je oblast, kde stále vidíme obrovský potenciál růstu. Je to díky našemu unikátnímu řešení, které se snadno ovládá a instaluje, je cenově dostupné a funguje. Zákazníci si navíc důležitost zálohování a ochrany dat stále více uvědomují a také je to v souladu s platnou ale i připravovanou legislativou. Nabízíme řešení čistě softwarové, postavené nad vlastním/virtuálním hardwarem zákazníka, řešení v cloudu, nebo řešení společně s hardwarem od společnosti QNAP, se kterou jsme uzavřeli strategické partnerství. Zákazník tedy získává naprostou svobodu ohledně způsobu implementace zálohovacího řešení.

Kdo vaše řešení už používá?

V České republice již naše řešení využívá například mobilní operátor T-mobile, na Slovensku je to Orange. Celosvětově jsou to pak tisíce zákazníků.

A jak jste připraveni pro to, být partnery dalších společností?

Věřím, že naše řešení si své zákazníky zcela jistě najde. Kromě již uvedených předností může být rozhodujícím faktorem pro mnoho zákazníků například i plná jazyková lokalizace řešení Xopero. Mojí úlohou je řídit obchod celosvětově, v jednotlivých zemích pak postupně budujeme lokální týmy. Konkrétně General managerem pro Českou a Slovenskou republiku se stal Zdeněk Kopta. V jednotlivých zemích pak již máme nebo brzy budeme mít lokálního technika a obchodníka. Zákazníkům i partnerům poskytujeme předprodejní i následnou podporu vč. technických konzultací, pomoci s instalací apod. Věřím, že toto všechno jsou silné argumenty pro potenciální nové partnery a zákazníky, abychom byli vnímáni jako seriózní partner.

A na závěr otázka, proč právě strategická aliance s QNAP?

Odpověď je jednoduchá. Protože k úspěšnému provedení zálohovacího procesu i následné obnově už nepotřebujete nic dalšího. Zákazníci tak získávají ucelené profesionální, spolehlivé, a přitom snadno ovladatelné zálohovací řešení.

-LiM

Související články