Acronis Backup 12.5 vylepšuje ochranu podnikových dat o nové funkce, včetně ochrany proti ransomwaru

acronisbackup12advanced-dashboard

Acronis uvedl nejnovější verzi inovativního řešení Acronis Backup 12.5 pro zálohování podnikových dat s nejvyšší úrovní ochrany a pro IT infrastruktury všech velikostí. Nový Acronis Backup 12.5 přichází ve dvou edicích, Standard a Advanced, a s možností jednoduchého upgradu.

Acronis Backup 12.5 je rychlé, spolehlivé, ucelené a cenově nejvýhodnější zálohovací řešení dostupné na současném trhu. Umožňuje podnikům a organizacím začít s edicí Acronis Backup 12.5 Standard a postupně ji dle aktuálních požadavků infrastruktury škálovat na Acronis Backup 12.5 Advanced jednoduchou změnou licenčních klíčů. To dává prodejním partnerům potřebnou flexibilitu k zajištění potřeb malých i větších společností s využitím stejného produktu.

Acronis Backup 12.5 nabízí podnikům tu nejvyšší hodnotu, když v porovnání se srovnatelnými konkurenčními nabídkami snižuje náklady až o 30 %. Spolehlivost technologie byla prověřena již u 50 000 uživatelů, kteří nasadili Acronis Backup ve verzi 12 uvedené v červenci 2016.

Nové funkce v edici Acronis Backup 12.5 Advanced

Nová verze, která staví na snadné ovladatelnosti, spolehlivosti a hybridní cloudové architektuře řešení Acronis Backup 12, přináší nové pokročilé funkcionality vytvářející výkonné řešení se širokou funkčností a podporou více než 20 aktuálních platforem. Ty mj. zahrnují Windows, Office 365, Azure, Linux, Mac OS X, Oracle, VMWare, Hyper-V, Red Hat Virtualization, Linux KVM, Citrix XenServer, iOS a Android.  Obsahuje následující vylepšení:

 • Centralizovaný webový dashboard pro celou infrastrukturu.
 • Administrační role a delegování pro distribuovanou infrastrukturu.
 • Podpora pro 6 hypervizorů k poskytnutí možnosti migrace.
 • Automatizovaná obnova na holé železo a správa bootovacích médií na dálku s cílem zkrácení času obnovy na vzdálených lokalitách.
 • Snapshoty SAN úložišť pro nižší úroveň využívání hypervizorových zdrojů.
 • Zálohování systémů Oracle a granulární obnova.
 • Pokročilá podpora páskových médií pro vyšší granularitu a jednodušší správu.
 • Pokročilé reportování pro detailní přehledy a potřeby požadavků na compliance.
 • Možnosti Disaster Recovery pro obnovu kritických dat lokálně i v cloudu.
 • Proces validace záloh zajišťující jejich obnovitelnost.
 • Acronis Notary k potvrzení autentičnosti dat.

„Acronis Backup 12.5 je první podnikové zálohovací řešení se spotřebitelsky vyhlížejícím uživatelským rozhraním,“ řekl Jason Buffington, senior analytik z Enterprise Strategy Group. „Kompletně chrání veškerá data a umožňuje snadnou správu ze strany IT administrátora či firemního vlastníka. Jeden počítač nebo tisíc, fyzické či virtuální systémy, lokální či cloudová úložiště – toto robustní řešení pracuje stejně dobře u organizací všech velikostí a je nejnovějším důkazem inovačních schopností společnosti Acronis.“

Nově v edicích Standard a Advanced

Podniky všech velikostí budou moci využít mnoho z více než 170 inovací obsažených v obou verzích, které podporují hybridní cloudové prostředí a odlišují Acronis od své konkurence. Nejvýznamnější novinky:

 • Personalizované dashboardy pro rychlý přehled o zálohované infrastruktuře.
 • Acronis Active Protection k zastavení ransomwarových útoků.
 • Acronis Instant Restore pro obnovu během 15 sekund.
 • Acronis vmFlashback pro rychlou inkrementální obnovu virtuálních strojů.

„Klíčovou funkčnost nové verze Acronis Backup 12.5 z našeho pohledu představuje ochrana před ransomwarem,“ řekl Martin Kostolány, správce sítě ve společnosti Armaturka Krnov. „Sami jsme byli v minulosti terčem útoku vyděračského softwaru a díky technologii Acronis jsme se vyhnuli fatálním následkům v podobě ztráty výrobních dat. Funkce Acronis Active Protection integrovaná v nové verzi umožní odvrátit napadení ransomwarem v samotném počátku a ušetřit si spoustu nepříjemností, nákladů a drahocenného času.“

Inovace pro další generaci ochrany dat

Více než 500 vývojářů společnosti Acronis po celém světě se podílí na inovaci a vývoji obou edicí Acronis Backup 12.5. V důsledku toho doplnil Acronis podporu pro privátní a veřejný cloud za účelem zálohování a migrace dat a také řešení cloudového úložiště. Nová verze poskytuje první a jediné řešení s ochranou proti ransomwaru s automatizovanou obnovou poškozených dat. Acronis Backup 12.5 rovněž uvádí novou technologii dovolující uživatelům verifikovat integritu zálohy před její obnovou a zároveň vyhovět regulatorním požadavkům na integritu dat s pomocí technologie blockchain.

Klíčové funkčnosti:

 • Záloha instancí Amazon EC2 Microsoft Azure VMs a poštovních schránek Office 365.
 • Acronis Active Protection k inteligentní detekci a blokování ransomwarových útoků, jako byl nedávný WannaCry, s okamžitou obnovou jakýchkoliv zasažených dat.
 • Acronis Notary k zajištění autenticity a neměnnosti souboru od okamžiku zálohy.

Přínosy partnerům

Acronis Backup 12.5 je nejspolehlivější a nejucelenější řešení, které nabízí poskytovatelům služeb pro malé, střední a velké podniky veškeré potřeby ochrany dat. Dovoluje partnerům zlepšit své zákaznické služby a udržet své zákazníky díky snadnému upgradu pokročilých zálohovacích funkcí bez nutnosti přeinstalovat celý systém.

Po inovativní funkcionalitě řešení Acronis Backup 12.5 v edicích Standard a Advanced je velká poptávka, stalo se nejpopulárnějším beta programem v historii Acronisu – zájem o něj je třikrát vyšší než u předchozí verze. Vylepšené technologie zjednodušené licencování, snadno ovladatelné rozhraní, snadný upgrade z předchozí verze a bezkonkurenční ceny činí z řešení Acronis Backup 12.5 nejvýhodnější nabídku na dnešním trhu.

„Flexibilita, škálovatelnost a transparentní licencování verze Acronis Backup 12.5 je pro nás zárukou toho, že dokážeme přesně reagovat na aktuální potřeby našich zákazníků,“ řekl Milan Zbořil ze společnosti AutoCont, která je prodejním partnerem řešení Acronis v České republice a na Slovensku. „Díky tomu dokážeme pokrýt rostoucí poptávku po řešení IT bezpečnosti a zlepšit svůj byznys.“  

„Současná realita, to je stále více koncových zařízení, hybridní infrastruktura a rostoucí bezpečnostní rizika,“ řekl Sergej Beloussov, zakladatel a výkonný ředitel společnosti Acronis. „Podniky a organizace po celém světě se postupně adaptují na cloudové technologie a snaží se najít zákonitosti ve stále se měnícím digitálním prostředí. Acronis nabízí 100% zajištění důležitých dat prostřednictvím spolehlivé, bezpečné, rychlé, snadno ovladatelné a ucelené technologie. Acronis Backup 12.5 je odpovědí na veškeré potřeby moderní ochrany dat.“

-LiM

Související články