AWS přispívá Edge bránou k OCP

AWS Edge gateway OCP

Amazon Web Services (AWS) přispěly specifikací Edge brány do projektu Open Compute Project.

Specifikace je navržena tak, aby umožňovala masově vyráběný hardware pro snadné nasazení do aplikací Edge v odvětvích, jako je maloobchod. Zapojuje se do síťové specifikace OCP Switch Abstraction Layer (SAI), takže uživatelé mohou pracovat s různými síťovými operačními systémy, jako je OCP SONiC, ke kterému přispěla společnost Microsoft pro Dent Linux Foundation.

Stejně jako ostatní specifikace OCP je brána AWS hardwarovým designem vydaným jako open source, takže ji může replikovat a vyrábět více dodavatelů zařízení OEM, což zákazníkům poskytuje spolehlivý výběr dodavatelů.

Dříve se úsilí OCP Edge zaměřovalo na telekomunikace, s projektem OCP Telco, který vedl k Open Edge Server a několika branám mobilních sítí.

Dodavatelé zapsaní v ekosystému OCP a potenciálně dodávající svou verzi brány AWS zahrnují Edgecore, Celestica, Delta Networks, Extreme Networks, Ragile Networks, Delta Electronics a Wistron.

Partneři budou vyrábět více produktů, které vyhovují široké škále případů použití od jednoduchého připojení WAN po SD-WAN a SASE, ale které jsou všechny kompatibilní se základní specifikací. Konstrukce umožňuje brány nakonfigurované s 48 porty (32x1Gb porty a 16×2,5Gb porty) nebo 24 porty (24×2,5Gb porty), obě konfigurace zahrnují 4x25Gb SFP28 Uplink Ports. Brána může podporovat napájení přes Ethernet (PoE) o výkonu 15,4 W až 100 W a další možnosti včetně mobilního LTE, 5G a Wi-Fi.

Konstrukce má zásuvný modul CPU, který umožňuje modelům zvládnout větší pracovní zatížení pro SD-WAN a SASE.

Výrobní prototypy se očekávají na OCP Global Summit v San Jose v říjnu 2023, s dodávkami začátkem roku 2024.

“Velmi vítáme tento vývoj, protože rozšiřuje otevřený ekosystém OCP od mnoha dodavatelů na podnikový trh, který bude sloužit mnoha geografickým oblastem v EMEA, Severní Americe a APAC,” řekl generální ředitel OCP Foundation George Tchaparian. “To je v souladu s několika strategickými směry OCP včetně umožnění přesunu pracovní zátěže na okraj a vývoj hardwaru a softwaru, který je s ohledem na hardware v rámci strategie společného návrhu hardwaru a softwaru OCP.”

Ukazuje také cestu ke zvýšené spolupráci mezi OCP a Linux Foundation na SONiC a Dent, dodal.

„Naše zvýšené zapojení do OCP je v souladu se strategií AWS podporovat dodavatelský dodavatelský řetězec pro špičkový hardware, který lze nasadit v technologických lokalitách Just Walk Out i v jiných prostředích,“ řekl Michael Lane, hlavní technický programový manažer. ve společnosti AWS.

Viceprezident IDC a generální manažer Ashish Nadkarni specifikaci brány uvítali: „Trh pro výpočetní zařízení a služby Edge se přesouvá k mainstreamovému hromadnému nasazení a otevřené ekosystémy budou hrát důležitou roli při vytváření odolných dodavatelských řetězců. Kromě toho modularita obsažená ve specifikaci podnikové brány vyvinuté AWS a výběr síťového operačního systému vytvoří varianty produktu, které jsou kompatibilní se specifikací použitelnou pro mnoho různých případů použití, což je nezbytné, protože se stále objevují nové případy použití výpočetní techniky Edge.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

2 Thoughts to “AWS přispívá Edge bránou k OCP”

  1. […] infrastruktura v zemi je také páteří řešení umělé inteligence AWS. AWS poskytuje generativní služby AI japonským zákazníkům včetně Asahi Group, Marubeni a […]

  2. […] infrastruktura v zemi je také páteří řešení umělé inteligence AWS. AWS poskytuje generativní služby AI japonským zákazníkům včetně Asahi Group, Marubeni a […]

Leave a Comment