Yandex spouští nový cloudový region v Kazachstánu

Almaty City Kazachstán

Společnost Yandex Cloud spustila v Kazachstánu nový cloudový region pro podniky ve střední Asii a Rusku.

Ruská technologická společnost Yandex poprvé spustila svou cloudovou platformu v roce 2018, a to s regionem v Rusku. Nyní společnost nabízí druhý cloudový region v Karagandě v Kazachstánu.

Společnost uvedla, že tento krok je součástí dlouhodobé strategie rozvoje Yandex Cloud v Kazachstánu. Kazašská serverová infrastruktura byla umístěna do místního datového centra mezi dvěma pobočkami společnosti Yandex v Astaně a Almaty.

Dodala, že její služba Yandex SpeechKit funguje v kazašském a uzbeckém jazyce a ceny jsou k dispozici v místní měně.

Společnost Yandex Cloud uvedla, že kazašské podniky, jako jsou Kolesa Group, HR Messenger, Bukhta, Demetra a Technodom, již využívají cloudové služby společnosti Yandex.

Arystan Dzholdasbekov, ředitel společnosti Yandex Cloud v Kazachstánu, uvedl: „V Kazachstánu se cloudové služby Yandex Cloud využívají od roku 2007: “V posledních několika letech poptávka po cloudových technologiích v Kazachstánu rychle roste. Spuštění cloudové platformy založené na místním datovém centru je dalším krokem, jak se přiblížit našim uživatelům v Kazachstánu a střední Asii.“

Dodal, že nabídka cloudové oblasti v Kazachstánu posílí investiční příležitosti v oblasti IT v této zemi. Společnost tvrdí, že již poskytla dotace 74 kazašským společnostem na cloudovou infrastrukturu v hodnotě více než 160 milionů tenge (356 000 USD).

V srpnu loňského roku společnost Yandex Cloud vyřadila z provozu jednu ze svých zón dostupnosti v ruském cloudovém regionu.

Ačkoli holdingová společnost Yandex NV technicky sídlí v Nizozemsku a většina jejích akcionářů má sídlo na Západě, společnost má stále vazby na Rusko a v minulosti byla nazývána „ruským Googlem“.

Od začátku války na Ukrajině hledal Yandex strategii odchodu z Ruska a na začátku tohoto roku prodal svá ruská aktiva za 5,2 miliardy dolarů.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment