České Radiokomunikace představují zálohovací cloudovou službu ČRa Backup

CRA logo České Radiokomunikace rozšiřují své portfolio profesionálních cloudových služeb ČRa Backup. Ta přináší malým a středním firmám univerzální a flexibilní řešení pro zálohování jejich dat. Do vysoce zabezpečeného infrastrukturního cloudu Českých Radiokomunikací je možné zálohovat libovolný objem dat, přičemž parametry služby (Backup-as-a-Service; BaaS) si podle svých individuálních potřeb nastavuje sám zákazník prostřednictvím online portálu.

„Zálohování svého IT malé a středně velké firmy často podceňují. Už z principu věci zálohu dat každý ocení, až když je opravdu potřeba. To už však většinou bývá pozdě. Řada firem pak na pomyslná zadní kolečka myslí, ale jejich zálohovací plán je mnohdy nedostatečný v tom smyslu, že využívá pouze lokální IT prostředí,“ říká Petr Sichrovský, obchodní ředitel Českých Radiokomunikací. „Právě proto firmám chceme nabídnout flexibilní řešení v modelu BaaS. Ten využívá infrastrukturní cloud ČRa, což riziko ztráty firemních dat minimalizuje.“

Služba ČRa Backup podporuje všechny nejrozšířenější platformy, jako jsou MS Windows, Linux a Mac, stejně jako klíčové virtualizační platformy Hyper-V a VMware. Zároveň také podporuje agenty pro nejčastější aplikace Microsoft. Data jsou přenášena do vysokokapacitního úložiště, kde je zajištěno jejich bezpečné uložení. Zálohy probíhají šifrovanou formou prostřednictvím běžného internetového připojení, přes které se přenáší komprimované rozdílové přírůstky dat od poslední zálohy. Proces zálohování je spravován přímo zákazníkem, prostřednictvím online portálu s možností velmi detailního nastavení. Ten umožňuje řídit nejen plány záloh či držení retencí, ale také obnovu dat.

Kromě zálohování nabízejí České Radiokomunikace i další možnosti ochrany firemních dat. Jde zejména o službu ČRa Disaster Recovery, která umožňuje kdykoliv spustit provoz firemních serverů ze záložní lokality, dále pak ČRa Remote NAS, což je spolehlivé úložiště v kapacitách až stovek terabajtů pro ukládání, online archivy či odlévání dat. Obzvláště komplexním řešením je pak Business Continuity Site, které kombinuje plány disaster recovery a business continuity a umožní i vytvoření náhradního pracoviště pro klíčové pracovníky zákazníka.   

Výhody služby ČRa Backup

–          Systém je dostupný v režimu 24×7

–          Široká škála podporovaných systémů

–          Řízení délky retence a četnosti zálohování

–          Možnost limitace velikosti záloh

–          Komplexní portál pro řízení

–          Data uložena na zabezpečeném úložišti v ČR

–          Platba za skutečně spotřebované prostředky

–          Kapacita přenosu až 10 Gbit

–          Řízení přístupů v rámci portálu

–          Vlastní řízení obnovy dat

–          Zálohování pomocí přírůstků

–          Bezpečně využívá běžné internetové spojení

Cílová skupina ČRa Backup

–          malé a středně velké firmy

–          firmy a podniky s 50 až 500 zaměstnanci, marketingové a mediální agentury a domy

–          společnosti, které potřebují centralizovat své zálohy z více lokalit

–          společnosti, které musejí mít oddělena zálohovaná data od svého produkčního prostředí

České Radiokomunikace a.s. (ČRa) jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. ČRa disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Související články