Google plánuje španělský cloudový region

Google cloud

V rámci dohody společnost Google Cloud oznámila nový cloudový region v Madridu ve Španělsku, který bude využívat infrastrukturu společnosti Telefónica.

Region bude sestávat ze tří zón a nabídne obvyklou sadu produktů Google Cloud Platform, jako jsou Compute Engine, App Engine, Google Kubernetes Engine, Bigtable, Cloud Storage, Spanner a BigQuery.

Telefónica použije služby Google Cloud v oblastech, jako je AI, analytika dat a vývoj aplikací, aby mohla vytvářet více produktů pro své zákazníky.

Kybernetická aliance
José María Álvarez-Pallete, předseda představenstva a generální ředitel Telefónica, uvedl: „Naším spojenectvím s Google Cloud chceme splnit náš sociální závazek a podpořit oživení ekonomiky, pomoci společnostem, veřejné správě a všem typům organizací nejen obnovit zemi po krizi, ale také podpořit jejich digitální transformace a posílení sebe do budoucnosti.“

Sundar Pichai, generální ředitel společnosti Google a Alphabet, dodal: „Jsme nadšeni, že jsme se společností Telefónica navázali spolupráci na zahájení nového cloudového regionu ve Španělsku a pomohli španělským podnikům najít způsoby, jak inovovat a přispět k hospodářskému oživení země.“

Nazývajíce to spojenectví, obě společnosti tvrdí, že to posílí jejich předchozí spolupráci v oblastech, jako je bezpečnost.

V roce 2019 podepsaly společnosti Google Cloud a Telefónica dohodu mezi společností ElevenPaths společnosti Telefónica a Chronicles společnosti Google k získání trhu pro své analytické služby v oblasti bezpečnosti v Evropě a Latinské Americe.

V březnu společnost Google Cloud oznámila, že vyvíjí Anthos pro Telecom, aby uvedla platformu cloudové aplikace společnosti na hranici mobilní sítě.

Anthos umožňuje organizacím spravovat pracovní vytížení pomocí stejného rozhraní ve službě Google Cloud a konkurenčních cloudů, jako jsou Amazon Web Services (AWS) nebo Azure.

Spolu s tímto oznámením společnost představila strategii na pomoc telekomunikačnímu průmyslu využít potenciál 5G a zlepšit provozní efektivitu v základních telekomunikačních systémech. Google Cloud uvedl, že bude partnerem společnosti AT&T, aby otestoval portfolio výpočetních řešení 5G Edge pro průmyslová odvětví, jako je maloobchod, výroba, doprava.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment