Microsoft vyvine v Singapuru suverénní cloud

Singapore city

Singapurská vědecká a technologická agentura (HTX) podepsala strategickou dohodu se společností Microsoft o vývoji suverénního cloudu pro urychlení digitální transformace a inovací pro HTX a řešení nových technologických potřeb napříč odděleními singapurských týmů. Dohoda rovněž zavede nové iniciativy v oblasti dovedností, rozvoje pracovních míst a školení.

Obě strany uvedly, že suverénní cloud bude postaven na platformě Azure společnosti Microsoft a „vybaví HTX vysoce výkonným cloud computingem a prostředky pro ukládání dat na vyžádání“. HTX neposkytla podrobnosti o suverénní kapacitě, včetně umístění, vlastnictví infrastruktury a toho, kde leží provozní odpovědnosti.

„Toto strategické partnerství se společností Microsoft za účelem rozvoje suverénního cloudu zde v Singapuru nám umožní posouvat hranice inovací a být v popředí technologie,“ řekl Chan Tsan, generální ředitel HTX a současně náměstek ministra. “Tímto způsobem budeme připraveni exponenciálně zlepšit schopnosti domácího týmu a udržet Singapur jako nejbezpečnější místo na planetě.”

V rámci smlouvy Microsoft poskytne další možnosti školení a vzdělávání, včetně 600 míst pro školení spolu s certifikáty o zkouškách, které budou společnosti HTX každoročně k dispozici. Toto školení rozšíří technické dovednosti odborníků na cloudové technologie v Singapuru.

Judson Althoff, výkonný viceprezident a obchodní ředitel společnosti Microsoft, dodal: „Poskytujeme důvěryhodný suverénní cloud, který dodržuje a splňuje potřeby singapurské vlády – takový, který urychlí jejich úsilí o digitální transformaci. Naše dohoda umožní klíčové technologické pokroky a poskytne přístup k datům a postřehům, které pomohou řídit změny napříč různými komunitami.“

V roce 2018 Singapur stanovil pětiletý plán na migraci 70 procent svých méně citlivých vládních IT systémů z místní infrastruktury do cloudu. Aktualizace od té doby naznačují, že bylo migrováno téměř 600 systémů.

Microsoft otevřel cloudovou oblast Azure se třemi zónami dostupnosti v Singapuru v roce 2010. Není jasné, zda by nový „suverénní cloud“ byl umístěn ve stejných zařízeních, ale budování nových datových center v městském státě je stále omezeno.

Singapur se pomalu dostává z téměř tříletého moratoria na rozvoj nových datových center. Letos singapurská vláda oznámila, že konečně uvolní omezení, ale stanoví nové podmínky. Nové aplikace pro nová datová centra budou zahájeny od druhého čtvrtletí roku 2022, ale během této pilotní fáze budou schváleny pouze maximálně tři aplikace s kapacitou od 10 MW do 30 MW.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment