Výnosy z Google Cloud vyskočí s miliardovými obchody

Google cloud platform

Google Cloud – a zbytek mateřské společnosti Alphabet – překonaly očekávání analytiků s výsledky za čtvrté čtvrtletí. Alphabet vykázal zisk na akcii (EPS) ve výši 30,69 USD, meziročně o 37,6 % více (YOY). Tržby činily 75,33 miliardy USD, meziročně o 32,4 % více.

Tržby Google Cloud dosáhly 5,5 miliardy USD, meziročně o 45 % více – opět nad odhady analytiků. Provozní ztráta Google Cloud se za čtvrté čtvrtletí meziročně snížila o 28,23 % a klesla z 1,24 miliardy dolarů před rokem na 890 milionů dolarů.

„Nevyřízené položky společnosti Alphabet vzrostly o více než 70 % na 51 miliard USD, z čehož většina je připsána službě Google Cloud,“ řekl generální ředitel společnosti Alphabet Sundar Pichai.

Pichai s odvoláním na kontrakty s podniky a veřejným sektorem a rychle rostoucí prodejní sílou řekl analytikům, že Alphabet zaznamenal více než 80% nárůst celkového objemu obchodů pro Google Cloud Platform. Dodal, že počet miliardových obchodů Google Cloud vzrostl v roce 2021 o více než 65 %.

„Zákazníci přicházejí do Google Cloud kvůli našim odborným znalostem při sbližování podniků a spotřebitelských ekosystémů,“ řekl Pichai.

Výdaje zákazníků na Google Cloud Platform (GCP) se v roce 2021 zdvojnásobily prostřednictvím obchodních partnerů, řekl Pichai. Během roku se objevilo více než 2 000 nových cloudových produktů a funkcí, dodal. Pichai napočítal čtyři kategorie: Google Workplace; datový cloud a umělá inteligence/strojové učení (AI/ML); multi-cloudová infrastruktura; a kybernetická bezpečnost.

Google rozšiřuje svou pozici s telekomunikacemi

„Věříme, že nové automatické škálování v našem enginu Kubernetes, které zákazníkům umožňuje provozovat 15 000 clusterů, překonává konkurenci až 10krát. Náš okrajový cloud nám pomáhá růst v oblasti telekomunikací a podporuje partnerství ve 4. čtvrtletí s Indosat Ooredoo Hutchison, Telenor a Verizon. Náš okrajový cloud nám pomáhá růst v oblasti telekomunikací,“ řekl Pichai.

V listopadu Telenor oznámil strategické digitalizační partnerství s Google Cloud. Státní norská telco společnost se opírá o Google Cloud, aby jí pomohla s modernizací sítě. Zatímco Telenor přechází na cloudové jádro 5G, Google Cloud vyvíjí funkce virtuální sítě pro urychlení dezagregace sítě.

V listopadu Google Cloud a Verizon oznámily Verizon 5G Edge s Google Distributed Cloud Edge. Řešení Mobile edge computing (MEC) je zaměřeno na podniky, které potřebují širokopásmovou komunikaci s nízkou latencí pro automatizaci továren, inteligentní logistiku a autonomní provoz vozidel a dronů.

Alphabet také oznámil rozdělení akcií v poměru 20 ku 1. Rozdělení vstoupí v platnost po uzavření obchodování 15. července 2022.

Zdroj: rcrwireless.com

Související články

Leave a Comment