Spouští se cloudová firma GPU Nscale, která nabízí přístup ke grafickým procesorům AMD

Arkon Energy | Nscale

Byl spuštěn nový poskytovatel GPU cloudu spoléhající se na hardware AMD.

Nscale oznámil své oficiální spuštění a nabízí služby založené na GPU akcelerátorech AMD Instinct MI300X.

Společnost nabízí služby z datového centra firmy Arkon Energy, která se zabývá těžbou kryptoměn a sesterské společnosti Arkon Energy v norském Glomfjordu. Areál je poháněn vodní energií a využívá přirozené chlazení.

Společnost Nscale uvedla, že její zásobník umělé inteligence může zákazníkům poskytnout cenu, výkon a efektivitu pro náročné pracovní zátěže LLM a GenAI.

Kromě MI3000X stránka společnosti uvádí, že nabízí také přístup ke grafickým procesorům AMD MI250 a grafickým procesorům Nvidia A100, H100 a V100. Společnost říká, že její cloud lze použít pro úkoly, jako je trénování umělé inteligence, vykreslování a vědecké výpočty.

„V nadcházejících letech se umělá inteligence rozšíří do všech podniků, produktů a služeb, což povede k bezprecedentní poptávce po infrastruktuře umělé inteligence. Posláním společnosti Nscale je demokratizovat vysoce výkonné výpočty a uvolnit potenciál umělé inteligence,“ řekl Josh Payne, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Nscale.

„Spojením špičkové technologie od AMD s hojnou a levnou energií v Norsku nabízíme cloudovou platformu AI nové generace, která je nejen výkonná, ale také udržitelná a nákladově efektivní.“

„V AMD věříme v transformační sílu umělé inteligence a jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat se společností Nscale na poskytování cloudových instancí akcelerátoru AMD Instinct MI300X,“ dodal Andrew Dieckmann, korporátní viceprezident a generální ředitel AMD Instinct Business.

„Prostřednictvím platformy AI Cloud Services společnosti Nscale bude MI300X poskytovat vysoce konkurenceschopný výkon generativního odvozování umělé inteligence a využívat otevřený softwarový ekosystém AMD ROCm, který umožní přesvědčivou výhodu celkových nákladů na vlastnictví oproti jiným alternativám na trhu.“

Payne ze společnosti Nscale je také generálním ředitelem společnosti Arkon Energy a dříve založil společnost Battery Future Acquisition Corp SPAC. Nedávný příspěvek na LinkedIn od Paynea potvrzuje, že Nscale byl vyčleněn z Arkonu.

Arkon říká, že vlastní a provozuje bitcoiny na místech po celé Austrálii a na mezinárodní úrovni, se zaměřením na zařízení za měřiči na místech obnovitelné energie, těžbu vlastních mincí a hostování hardwaru pro ostatní těžaře.

Společnost Arkon zahájila provoz v roce 2021 se zařízením o výkonu 5 MW v australském Brisbane. Společnost v únoru 2022 získala 2,6 milionu dolarů v pre-seed financování.

Společnost Arkon získala v listopadu 2022 28 milionů dolarů na rozšíření svých operací a získala evropské datové centrum, čímž převzala datové centrum Hydrokraft AS o výkonu 30 MW v Norsku, které bylo spuštěno v roce 2021 a od té doby bylo modernizováno na 60 MW.

Společnost pak koncem loňského roku získala dalších 110 milionů dolarů ve financování vedeném společností Bluesky Capital Management za účasti společností Kestrel 0x1 a Nural Capital a získala velkokapacitní zařízení v Ohiu.

V USA má Arkon v současné době provozní kapacitu 117 MW ve dvou datových centrech v Ohiu; zařízení o výkonu 95 MW v Hannibalu a zařízení o výkonu 22 MW v Hopedale. Společnost má dohody o navýšení kapacity o dalších 190 MW.

Společnost prochází vlastní fúzí SPAC s BM3EAC Corp.

HPC a společnost Kontena, která se zabývá těžbou kryptoměn, nasadila v lokalitě Glomfjord dva ze svých těžebních kontejnerů.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Foto: Arkon Energy / Nscale

Související články

Leave a Comment