Thajsko schválilo financování vládního cloudu

Thajsko cloud

Státní agentury od roku 2021 nemají povolený rozpočet na veřejné cloudové služby.

Thajská vláda schválila financování ve výši 4,75 miliardy bahtů (146,6 milionu USD) na nasazení cloudové služby pro použití vládními agenturami.

Podle zprávy Bangkok Post budou vládní datová centra a cloudová služba (GDCC – Government Data Center and Cloud) používána jako centrální cloudový systém k zajištění bezpečnosti vládních dat a budou sloužit také jako záloha v případě katastrof.

Přestože není zmínka o tom, kdo bude hostitelem, rozumí se, že GDCC bude provozovat Národní komise pro digitální ekonomiku a společnost spolu se státem vlastněnou CAT Telecom.

Vláda očekává, že ušetří 5 miliard bahtů ze snížených výdajů na veřejné cloudové služby. Státní agentury již nebudou moci od rozpočtového roku 2021 vytvářet rozpočet na veřejné cloudové služby.

Vládní cloud
Diskuse o založení datových center specificky pro hostování vládních serverů proběhla před mnoha lety, s důrazem na snížení neefektivnosti a rozložení toho, kolik thajská vláda utratí za svou IT infrastrukturu.

V roce 2016 ministerstvo informačních a komunikačních technologií (ICT) obrátilo plány na vybudování několika národních datových center pro konsolidaci IT systémů vládních agentur a rozhodlo se, že náklady převažují nad přínosy.

To se proměnilo v plány v roce 2017 na vybudování cloudového datového centra pro hostování informací od různých vládních agentur, doplnění a snížení závislosti na datových centrech provozovaných státními agenturami. V té době existovalo 300 takových zařízení a plánovalo se to snížit na pouhých 200 datových center.

I když není jasné, zda alokace rozpočtu představuje plný rozsah modernizace a výstavby vládního datového centra, o kterém Dr. Sak Segkhoonthod, prezident a generální ředitel tehdejší elektronické vládní agentury (EGA) poprvé informoval v roce 2017, je to určitě obrovský krok tímto směrem. (EGA se stal Agenturou pro rozvoj digitální vlády v roce 2018)

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment