Zálohujte svůj iPhone a dobíjejte jej naráz automaticky

SandiskNa trhu se objevilo zařízení, které dokáže nabíjet telefony i tablety společnosti Apple a při tom dokáže jejich obsah zálohovat i do své vnitřní paměti.

Toto zařízení na trh uvedla společnost SanDisk, jmenuje se iXpand Base a je k dispozici v kapacitách 32, 64, 128 a 256 GB. Princip jeho činnosti je zcela jednoduchý. Toto zařízení připojíte k síťovému adaptéru a pomocí kabelu lighting, který je součástí iXpand Base, jej připojíte ke svému telefonu iPhone nebo tabletu iPad.

iXpand BaseAbyste nemuseli telefon či tablet mít položen neustále v pracovním nepořádku na stole, můžete tato zařízení položit na nabíjecí stanici iXpand Base, která má za tím účelem svou horní část přizpůsobenou, aby z něj telefon nemohl spadnout. Jinak řečeno, horní část iXpand Base je vyrobena ze speciálního materiálu, měkké gumy, na které položený telefon či tablet neklouže. Tím je právě zajištěno, že vám nemůže hned tak spadnout na zem. Pokud si základnu uložíte na noční stolek, máte pak jistotu, že telefon najdete vždy na stejném místě. Večer jej připojíte k této základně, která jej okamžitě začne dobíjet proudem 3 A, takže se váš telefon nebo tablet dokážou nabít velmi rychle.

A navíc, jakmile je telefon či tablet připojen, spustí se v telefonu utilita, která provede automatické zálohování na v základně vestavěnou paměť, takže telefon máte neustále aktuálně zálohovaný. Pomocí této utility si vybíráte i to, co chcete z telefonu zálohovat. V případě problémů, kdy byste si data vymazali nebo byste potřebovali obnovit data v něm, jej pouze připojíte a pomocí této utility dokážete prakticky okamžitě obnovit všechna důležitá data v telefonu.

Pokud byste ale telefon náhodou ztratili nebo vám byl ukraden, můžete si do nového přístroje při prvním připojení k základně nechat přenést všechna zálohovaná data z předchozího přístroje. Tohle má jednu velkou výhodu. Přestože totiž můžete využít různých cloudových služeb, které nabízejí zálohování obsahu telefonu, mnoho uživatelů nerada svá ostrá data svěřuje právě cloudovým úložištím, především pak veřejně přístupným cloudům. Pokud tedy budete zálohovat data do iXpand base, máte jistotu, že data máte neustále v maximálním bezpečí pod střechou svého domu nebo ve své kanceláři. A tím pádem nemohou být zneužita.

iXpand BaseVýrobce, společnost SanDisk, je proslulá výrobou paměťových karet v různých provedeních od rozšiřujících paměťových karet do mobilů a fotoaparátů přes flash USB paměti až k SSD diskům a hudebním přehrávačům i pamětem, určeným pro extrémní podmínky používání, kdy důležitou roli u těchto zařízení hraje i design – pokud to má pro dané provedení určitého zařízení smysl. Základny iXpand Base jdou ale ještě o trochu dál. Výrobci se i v tomto případě povedlo vytvořit velmi účelné zařízení s velmi povedených designem. I jeho funkčnost díky použité neklouzavé podložce na horní straně je velmi důležitá pro uživatele, ale toto zařízení je vybaveno i promyšlenou maličkostí: lighting kabel totiž můžete omotat kolem iXpand Base a uložit jej do za tím účelem připravené drážky vedoucí kolem zálohovací základny. Pokud byste tedy iXpand Base někam odnášeli, nebude vám lighting kabel volně plát ve vzduchu, ale bude spolehlivě a účelně uložen v této drážce.

Myslíme si, že SanDisku se povedlo vytvořit velmi promyšlené a potřebné zařízení, schválené oficiálně k provozu samotným výrobcem produktů iPhone/iPad, společností Apple, takže je nabízeno – kromě jiných prodejních míst – i ve značkových prodejnách Applu jako doporučené zařízení. A jeho cena je – ve srovnání s cenami přístrojů Applu – velmi příjemná. Jeho hodnota však roste s množstvím vašich dat, která ve své paměti dokáže chránit.

-LiM

 

Související články

2 Thoughts to “Zálohujte svůj iPhone a dobíjejte jej naráz automaticky”

  1. […] Více o tomto zajímavém zařízení si můžete přečist zde. […]

  2. […] Více o tomto zajímavém zařízení si můžete přečist zde. […]

Comments are closed.