Alibaba Cloud přidává v Číně milion serverů

Alibaba cloud

Čínský Alibaba Cloud dokončil výstavbu tří „super datových center“ v Nantongu, Hangzhou a Ulanqab City. Společně nabízejí dostatek místa pro hostování jednoho milionu dalších serverů.

V dubnu společnost oznámila, že plánuje utratit za tři roky 200 miliard juanů na cloudovou infrastrukturu. Expanze byla řízena zvýšenou poptávkou po digitálních zdrojích v důsledku pandemie.

Alibaba je podle výzkumné firmy Canalys největším čínským poskytovatelem cloudu (46,4%) a podle Gartner má hlavní podíl na cloudovém trhu v celé Asii a Tichomoří – 19,6%.

Provozuje více než 100 datových center ve 22 regionech po celém světě. Pouze dvě z nich, které se nacházejí v provincii Che-pej v severní Číně a provincii Guangdong v jižní Číně, společnost dříve považovala za „super datová centra“.

Nyní Alibaba dokončila další tři megaprojekty: v Nantongu v provincii Ťiang-su, Chang-čou, hlavním městě provincie Zhejiang, a Ulanqab City v jižní centrální Vnitřní Mongolsku.

Budou sloužit třem hospodářským zónám Peking-Tianjin-Hebei, deltě řeky Yangtze a Guangdong-Hong Kong-Macau.

Alibaba uvedla, že v blízké budoucnosti plánuje zdvojnásobit počet „super“ zařízení.

Areál v Hangzhou je obzvláště zajímavý: podle zprávy Xinhua News obsahuje technologii chlazení kapalinou, která může ušetřit více než 70 procent energie. Oznámení rovněž uvádí, že nová zařízení používají roboty údržby pro nepřetržitý provoz.

Počítání zvláště velkých datových center jako samostatné kategorie není neobvyklé: výzkumná společnost Synergy sleduje počet hyperscale zařízení po celém světě a do roku 2020 bylo v provozu 541 zvláště masivních serverových farem, z nichž 100 bylo otevřeno v posledních osmi čtvrtletích.

“Vidíme dalších 176 datových center, která jsou v různých fázích plánování nebo výstavby, což je dobrá zpráva pro prodejce hardwaru datových center a velkoobchodní operátory datových center,” řekl John Dinsdale, hlavní analytik společnosti Synergy Research.

Source: datacenterdynamics.com

Související články

3 Thoughts to “Alibaba Cloud přidává v Číně milion serverů”

  1. […] svém Data Management Summit, který se konal v Jakartě, společnost Alibaba Cloud také upgradovala svou jednorázovou cloudovou nativní platformu pro správu dat a poskytování […]

  2. […] svém Data Management Summit, který se konal v Jakartě, společnost Alibaba Cloud také upgradovala svou jednorázovou cloudovou nativní platformu pro správu dat a poskytování […]

  3. […] rok se Alibaba a Saudi Telecom Company spojily při spuštění Alibaba Cloud s investicemi 238 milionů dolarů do infrastruktury cloud computingu. Začátkem tohoto měsíce […]

Leave a Comment