Lepší zabezpečení cloudových sítí

Nebula Demo

Mezi hlavní problémy rychle rostoucích malých a středních firem, které chtějí držet krok s technologiemi nutnými k úspěchu, patří zabezpečení jejich cloudových sítí. Každé narušení zabezpečení dat může mít katastrofální následky. Aby malé a střední firmy měly jistotu, že jejich data a systémy jsou chráněny před aktuálními hrozbami, a mohly využívat poslední vymoženosti v oblasti sítí, společnost Zyxel posílila svou platformu pro správu sítí po cloudu o nový bezpečnostní balíček. Jeho uvedení klientům dává možnost svou ochranu proti hrozbám včetně malwaru a narušení zabezpečení údajů posílit o různé prvky nabízené v rámci jednoho balíčku.

Nebula je plně cloudové řešení pro správu sítí, které umožňuje z jednoho panelu centrálně a na dálku bez jakéhokoliv nastavování řídit kabelová, bezdrátová i bezpečnostní zařízení. Do stále širšího portfolia kompatibilních zařízení dnes patří 16 produktů: osm přístupových bodů, pět přepínačů a tři bezpečnostní brány.

Nový bezpečnostní balíček poskytuje třívrstvou ochranu sítí. Roční licence je poskytována bezplatně ke každé nové bezpečnostní bráně a stávajícím uživatelům služby IDP (detekce a prevence průniků) jsou navíc k dispozici bezplatné upgrady. Aktuální bezpečnostní balíček zahrnuje kontrolu aplikací a detekci a prevenci průniků, která proaktivně identifikuje a odráží útoky a navíc za účelem vyšší produktivity a prevence zneužívání pásma prioritizuje a blokuje používání aplikací. Součástí balíčku je také filtrování obsahu, které například filtruje domény URL a HTTPS, aby zabránilo přístupu na škodlivé a nevhodné stránky. A v neposlední řadě balíček obsahuje antivir sloužící jako hradba proti malwaru.

Martin Bratičák, Head of Channel CEE, v této souvislosti poznamenává: „Vydání tohoto balíčku je dalším milníkem pro naši rychle rostoucí platformu Nebula. Jsme přesvědčeni, že naši klienti si za svou věrnost zaslouží odměnu, a proto jsme se rozhodli každému z nich věnovat aktuální IDP licenci k našemu novému bezpečnostnímu balíčku. Úplně zadarmo tak budou moct využívat rozšířené výhody antiviru a filtrování obsahu. I tento krok svědčí o tom, že pro naše klienty jsme skutečným síťovým partnerem.“

Přicházejí cloudové sítě a s nimi konec ročních poplatků

„Po uvedení platformy Nebula jsme zjistili, že někteří majitelé malých firem mají z přechodu na infrastrukturu řízenou po cloudu obavy,“ poznamenává Martin Bratičák, Head of Channel CEE. „Domnívají se totiž, že budou nuceni investovat do nového hardwaru a navíc platit vysoké poplatky za licence, bez kterých jim zůstane pouze nepoužitelný hardware. Naše bezlicenční řešení a cenově dostupný kompatibilní hardware tuto bariéru odstraňují a klientům dle našeho názoru poskytují snadnou kontrolu nad jejich sítěmi,“ dodává Martin Bratičák. Ačkoliv je platforma Nebula zadarmo, zdaleka nenabízí jen základní funkce: Nebula přináší bohatou paletu řídicích a analytických nástrojů určených k použití v řídicím centru Nebula Control Center (NCC) přístupném v prohlížeči. Licence dále umožňuje přístup k podrobným informacím o provozu a poruchách a možnost nastavení správy pro celou síť.

Společnost Zyxel dále nabízí rozšířené licence včetně balíčků Professional Pack a Security Pack, které klientům přinášejí flexibilní řešení, přístup k dodatečným funkcím a možnost vždy spravovat svá zařízení bez obav z nekonečných licenčních poplatků.

Nové řešení Nebula už je uživatelům k dispozici.

Související články

Leave a Comment