Microsoft vybuduje cloudovou oblast Azure v Thajsku

Microsoft CEO Satya Nadella, left, and Prime Minister of Thailand Srettha Thavisin, right.

Společnost Microsoft oznámila plány na vybudování cloudové infrastruktury a infrastruktury umělé inteligence v Thajsku, včetně oblasti datových center.

Závazek společnosti Microsoft v oblasti digitální infrastruktury zahrnuje zřízení nového regionu datového centra v Thajsku, aby se rozšířila dostupnost hyperscale cloudových služeb společnosti.

Navazuje na rostoucí poptávku po cloudových službách v zemi, i když podrobnosti o navrhovaném regionu datového centra zatím nebyly zveřejněny.

Generální ředitel společnosti Microsoft Satya Nadella na konferenci Microsoft Build AI Day v Bangkoku řekl: „Thajsko má neuvěřitelnou příležitost vybudovat budoucnost založenou na digitálních technologiích a umělé inteligenci. Náš nový region datových center spolu s investicemi, které realizujeme do infrastruktury cloudu a umělé inteligence, stejně jako do dovedností v oblasti umělé inteligence, budou stavět na našem dlouhodobém závazku vůči této zemi – a pomohou thajským organizacím ve veřejném i soukromém sektoru dosáhnout nového dopadu a růstu.“

Thajský premiér Srettha Thavisin dodal: „Naše vize ‘Ignite Thailand’ do roku 2030 si klade za cíl dosáhnout cíle rozvoje postavení země jako regionálního centra digitální ekonomiky, které významně posílí naše inovační a výzkumné a vývojové kapacity a zároveň posílí naši pracovní sílu v oblasti technologií.“

Premiér Thavisin formálně vyzval Microsoft k investicím do digitální infrastruktury země v září loňského roku. O dva měsíce později společnost uzavřela memorandum o porozumění s thajskou královskou vládou, v němž se zavázala pomoci strategii digitálního růstu země.

DCD loni oznámila, že AWS, Microsoft a Google mají v plánu investovat do thajských datových center dohromady 8,5 miliardy dolarů.

Google oznámil plány na thajský cloudový region v srpnu 2022 a Amazon následoval s vlastním oznámením v říjnu téhož roku. Amazon také v prosinci 2022 spustil pobočku Local Zone Edge v Bangkoku.

Tencent má v Bangkoku dvě zóny dostupnosti a Alibaba otevřela datové centrum v Bangkoku v květnu 2022.

Společnost NTT zahájila výstavbu datového centra o výkonu 12 MW v Bangkoku na začátku tohoto roku, které by mělo být uvedeno do provozu v roce 2025.

Návrh Microsoftu v Thajsku odráží jeho investici ve výši 1,7 miliardy dolarů do cloudové a AI infrastruktury v Indonésii.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Foto: Microsoft

Související články

Leave a Comment