Tencent plánuje třetí datové centrum v Japonsku

Japan city

Tencent Holdings plánuje otevřít třetí datové centrum v Japonsku.

Nikkei uvádí, že čínský eCommerce a cloudový gigant plánuje nové zařízení uprostřed zvýšené poptávky po cloudových službách po online hrách a živém vysílání.

“Uvažujeme o třetím místě pro datové centrum,” řekl Poshu Yeung, senior viceprezident pro mezinárodní cloudové operace Tencent. “Máme zkušenosti, takže to nezabere moc času.”

Tencent v současnosti provozuje 24 zón dostupnosti ve 12 regionech mimo pevninskou Čínu. Společnost poprvé oznámila plány na vstup do Japonska v roce 2018 a v následujícím roce zahájila provoz v Tokiu. Loni přidala druhé zařízení v Japonsku.

Všichni hlavní poskytovatelé cloudu mají zastoupení v Japonsku. Microsoft má dva japonské regiony Azure – Tokio a Osaka – které byly oba spuštěny v roce 2014. AWS spustilo region Tokio v roce 2011 a region se sídlem v Ósace byl otevřen loni. Google spustil svůj první japonský region v Tokiu v roce 2016, s Osakou v roce 2019. Regiony společnosti Oracle v těchto dvou městech se objevily v letech 2019 a 2020. Alibaba spustila region Tokio v roce 2016.

Společnost nedávno dokončila velký migrační projekt, jehož cílem je přesunout řadu svých spotřebitelských aplikací – včetně WeChat, QQ a Tencent Video – do vlastního cloudu.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

One Thought to “Tencent plánuje třetí datové centrum v Japonsku”

  1. […] Tencent plánuje rozšířit své cloudové podnikání v Saúdské Arábii a Spojených arabských emirátech a údajně provede „obrovské nové investice“ do úložiště dat. […]

Leave a Comment