Alibaba snižuje náklady na cloudové služby až o 55 %, JD snižuje ceny

Alibaba snižuje náklady na cloudové služby

Alibaba Group Holding oznámila výrazné snížení cen svých služeb cloud computingu.

Od 29. února čínský poskytovatel cloudu snižuje náklady na více než 100 produktů včetně ukládání dat a elastických výpočtů, přičemž největší snížení dosahuje 55 procent. Průměrné snížení ceny se pohybuje kolem 20 procent.

Tento krok byl proveden s cílem pomoci společnosti získat zpět uživatele od konkurentů, včetně Tencent, JD.com a Baidu.

Škrty následují po nedávném a neočekávaném kroku Alibaby, který odvolal spin-out Aliyun, její cloudové jednotky (alias Alibaba Cloud). Plány na spin-out byly poprvé sdíleny v květnu 2023 a v září společnost zvažovala navýšení soukromého financování o 3 miliardy dolarů na plán.

V listopadu 2023 však byl plán zrušen kvůli zákazu vývozu pokročilých čipů v USA, který omezoval potenciál čínských cloudových společností. Náhlý obrat vedl k 10procentnímu poklesu akcií Alibaby.

Po ohlášeném snížení cen společnosti Alibaba u své cloudové nabídky následovala o den později společnost JD.com Inc. s výrazným snížením, což naznačuje, že byla spuštěna nová cenová válka. V prohlášení na účtu WeChat společnosti JD společnost prohlásila: „Snižte vše, co chcete, pojďme bojovat až do konce!”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment