Adopce veřejného cloudu stagnuje, protože preference hybridního cloudu roste

cloud hybrid native adoption

60 % organizací má zavedenou hybridní cloudovou strategii, pohodlně před 36 % organizací, které využívají cloud-first uspořádání.

To podtrhuje, jak klesá poptávka po veřejném cloudu, protože stále více firem volí pohodlí a flexibilitu hybridního řešení, což naznačuje, že poskytovatelé cloudu by měli své hybridní nabídky optimalizovat, aby tuto poptávku uspokojili.

Údaje byly převzaty ze společné bílé knihy Fujitsu UK a Cloud Industry Forum (CIF) „The Transformation impact of cloud“. I když touha po cloudu – a zejména hybridním cloudu – zůstává vysoká, výzkum také zjistil, že 58 % respondentů uvedlo, že jejich společnost má problém držet krok s novou cloudovou technologií, zatímco 57 % uvedlo, že cloud vnesl do organizace větší složitost.

Hlavní obavou vedoucích představitelů je, že se nové technologie nepodaří integrovat se staršími technologiemi (zmiňuje to 44 %), což dokazuje potřebu lepší podpory pro společnosti, které přijímají cloud.

Graham Bromham, vedoucí regionálních prodejců a poskytovatelů služeb ve Fujitsu UK, řekl: „Cloud nadále nabízí velký potenciál při pomoci společnostem transformovat jejich přístup k IT a vypořádat se s budoucími výzvami za předpokladu, že dostanou podporu, aby tyto projekty byly dlouhodobě úspěšné.”

„Z výzkumu je jasné, že mnoho podniků stále potřebuje pomoc, aby se to stalo, zejména pokud jde o integraci starších aplikací, protože cloudové přístupy jsou stále běžnější.“

Tato potřeba větší podpory je zvláště důležitá při pohledu do budoucnosti: 88 % očekává, že v příštích 12 měsících urychlí zavádění cloudu, zatímco 42 % považuje cloudovou migraci za jeden z nejdůležitějších IT projektů své organizace (na druhém místě po kybernetické bezpečnosti u 58 % ). Dále 80 % uvádí cloudovou infrastrukturu jako důležitou technologii v příštích pěti letech, zatímco 68 % zmiňuje cloud SaaS.

Bromham dodal: „Výběr cloudového přístupu společnosti je do značné míry závislý na pracovní zátěži. Existují aplikace a pracovní zátěže, které se dokonale hodí pro cloud nebo SaaS, ale čas, riziko a náklady spojené s refaktorováním a migrací starších úloh jsou často překážkou úspěšného přijetí cloudu.”

„To je důvod, proč je zájem o hybridní cloud obzvláště silný. Nejúspěšnější poskytovatelé cloudu budou ti, kteří to dokážou efektivně zajistit svým zákazníkům, kteří rozhodují o budoucím směřování svého IT majetku.“

Zdroj: cloudcomputing-news.net

Související články

Leave a Comment