AWS spouští nabídku vykreslování na bázi cloudu

AWS cloud software technology

Amazon Web Services (AWS) spustil cloudovou renderovací službu s názvem Deadline Cloud.

Deadline Cloud umožní uživatelům nasadit a škálovat grafiku a zvládnout vykreslování vizuálních efektů (VFX) v cloudové infrastruktuře AWS.

Nástroj je zaměřen na zákazníky v oblasti médií a zábavy a architektury a inženýrství. Lze jej použít s obsahem pro televizi, filmy, reklamy, videohry a digitální plány.

Uživatelé mohou také začlenit vizuály generované umělou inteligencí a mohou vytvořit cloudovou renderovací farmu, která se škáluje až na tisíce výpočetních instancí. Služba je dostupná na východě USA (Ohio), východě USA (Severní Virginie), západě USA (Oregon), Asii a Tichomoří (Singapur), Asii a Tichomoří (Sydney), Asii a Tichomoří (Tokio), Evropě (Frankfurt) a cloudové oblasti Evropy (Irsko).

Podle oznámení Amazonu: „Požadavek na vykreslování obsahu s vysokým rozlišením vyvinutého kreativními studii a generativními nástroji umělé inteligence vedl mnoho organizací k vytvoření vlastní místní infrastruktury – renderovacích farem – které spojují výkon stovek, ba tisíců, výpočetních uzlů pro zpracování úloh vykreslování.”

Tyto úlohy vykreslování by byly zařazeny do fronty a jejich vytvoření a nasazení může trvat týdny nebo dokonce měsíce, a pak vyžadují komplikovaná rozhodnutí o poskytování pro špičkovou poptávku, což vede k neefektivitě, kapacitním omezením a potenciálně zmeškaným termínům.

„Jsme na bodu zlomu v oboru, kde poptávka po kvalitě vykreslování VFX a množství obsahu vytvořeného pomocí generativní umělé inteligence převyšují kapacitu lokálních renderovacích farem zákazníků,“ řekl Antony Passemard, generální ředitel Creative Tools ve společnosti AWS. „AWS Deadline Cloud splňuje požadavky všech zákazníků na vykreslování tím, že poskytuje škálovatelnou vykreslovací farmu bez nutnosti spravovat základní infrastrukturu. Tvůrčí týmy mohou využít rychlost proudění obsahu a rychle reagovat na příležitosti k přijetí více projektů, a přitom dodržovat přísné termíny a dodávat vysoce kvalitní obsah.“

AWS již mezi své zákazníky počítá mediální, VFX a postprodukční společnosti, včetně Animaj, Company 3 a SideFX.

Zatímco AWS teprve nedávno vydalo službu vyhrazenou pro renderování, v prosinci 2022 bylo oznámeno, že Avatar: The Way of Water byl vykreslen pomocí infrastruktury AWS poté, co projekt přerostl možnosti vlastního datového centra Wētā FX.

V březnu 2023 otevřela komunikační firma ELMNTL nové cloudové postprodukční zařízení v Shoreditch v Londýně. Toto místo bylo vybudováno ve spolupráci se společnostmi Big Pic Media a Konsistent Consulting, z nichž druhá je konzultantem schváleným AWS, ačkoli poskytovatel cloudu spojený s projektem nebyl potvrzen.

V září 2023 se CoreWeave a Vast Data spojily pro cloudovou platformu věnovanou pracovním zátěžím včetně AI, vysoce výkonných výpočtů (HPC) a VFX pomocí nabídky CoreWeave Nvidia DGC SuperPOD.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment