BT představuje nabídku multicloudové sítě jako služby

multi cloud networks

Společnost BT oznámila spuštění Global Fabric, mezinárodní sítě založené na modelu sítě jako služby (NaaS) a navržené k propojení multicloudových prostředí „flexibilním, škálovatelným a odolným“ způsobem. Síť, uvedla společnost, nabízí „pohodlí plateb za použití“ a pomůže svým zákazníkům lépe využívat nástroje a aplikace digitální automatizace a umělé inteligence.

Po úplném zavedení bude Global Fabric využívat o 79 % méně elektřiny než jeho současné globální sítě, což uživatelům sítě umožní snížit emise uhlíku, tvrdí BT. Síť bude také předem integrována s více než 630 poskytovateli digitálních služeb a více než 700 datovými centry a „rozhraní podobné elektronickému obchodu“ umožní zákazníkům „nakupovat konektivitu“.

„To se týká největších světových poskytovatelů veřejného cloudu, privátních cloudů, sítí, řešení typu software-as-a-service (SaaS) a služeb zabezpečeného přístupu (SASE) – vše dostupné jediným kliknutím,“ uvedla společnost.

Jan Hein Bakkers, vedoucí výzkumný ředitel IDC, uvedl, že Global Fabric řeší rostoucí potřebu organizací „transformovat své sítě“. Citoval výzkum IDC, který ukazuje, že pro tyto subjekty se stává kritickým, aby přijaly „bezpečnou a udržitelnou platformu, která poskytuje flexibilitu, spravovatelnost, škálovatelnost a nákladovou efektivitu“ pro podporu „správných“ zkušeností koncových uživatelů. Další výzkum DC provedený v roce 2021 také dospěl k závěru, že 75 % podniků přechází na okrajové, hybridní a multicloudové sítě.

Generální ředitel BT Business Bas Burger to vyjádřil jednoduše: „Global Fabric znamená, že multi-cloud funguje na BT lépe.“ Konkrétněji řekl, že tato síť pomůže organizacím vypořádat se s „revolucí“ AI, IoT a automatizace a dosáhnout „lepších celkových nákladů, zvýšení výkonu aplikací a uživatelské zkušenosti, to vše při dodržení předpisů a zmírnění kybernetických hrozeb“.

Zdroj: rcrwireless.com

Obrázek: vecstock

Související články

Leave a Comment