Cloud Conductor říká, že Equinix ukradl jeho síťovou technologii pro Platform Equinix

cloud conductor patent

Společnost pro správu více cloudů Cloud Conductor zažalovala společnost Equinix a tvrdí, že kolokační gigant ukradl technologii nasazenou v jejích datových centrech k poskytování síťových služeb Platform Equinix.

Cloud Conductor na Floridě nabízí služby pro správu balíčků a hostitelů běžících ve více cloudech a on-premise. Společnost říká, že společnost Equinix začala nabízet identické služby v rámci Platform Equinix poté, co společnost Equinix hostila patentované produkty cloudové konektivity Cloud Conductor v jednom ze svých datových center.

„Předtím, než se Cloud Conductor stal klientem žalovaného [Equinix], žalovaný nenabízel služby, na které se vztahuje patent Cloud Conductor,” uvádí žaloba podaná u soudu jižního okresu Florida a hlášená společností Law.com. „V důsledku neomezeného přístupu žalovaného k síti, struktuře a systému směrování a přepínání společnosti Cloud Conductor mohla žalovaná strana zkopírovat patentovaný materiál společnosti Cloud Conductor a nabídnout jej k prodeji širokému okruhu klientů po celém světě, čímž vyloučila příležitost pro Cloud Conductor, aby využil tržní výhody svého jedinečného duševního vlastnictví.”

Cloud Conductor podle svých stránek umožňuje multi-cloudový přístup tím, že nabízí služby včetně vytváření virtuálních cest, které poskytují mnohem snadnější přístup poskytovatelům cloudu, jako je AWS, pomocí protokolu MPLS. Nabízí také FlexLayer, službu, která hostuje aplikace, které by jinak nebyly cloud friendly. Také propojuje služby více dodavatelů VPN s cloudem a zahrnuje funkce zabezpečení, vyvažování zátěže a komprese.

Cloud Conductor je držitelem amerického patentu číslo 10 708 085 B2, vydaného v roce 2020, nazvaného „Poskytovatel cloudových síťových služeb s bránou pro připojení specifikované předplatitelem k poskytovateli cloudových služeb“.

Žaloba neuvádí podrobnosti o tom, kdy Equinix viděl technologii FlexLayer, ale Cloud Conductor podal patent v únoru 2016 a požádal o ochrannou známku FlexLayer v roce 2015.

Equinix nabízí služby pod značkou Platform Equinix již nejméně deset let, ale je to vlajková loď značky zahrnující více technologií.

Žaloba společnosti říká, že Equinix přidal určité síťové služby do Platform Equinix, když „věděl nebo měl vědět o patentu ‘085, ale byl úmyslně slepý vůči existenci patentu ‘085“.

(Pozn.: Existuje další Cloud Conductor se sídlem ve Stuttgartu v Německu, který spravuje zakázkový a standardní balený software s centralizovaným webovým rozhraním. Tato společnost Equinix nežaluje).

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment