Cloudflare získává Nefeli Networks, aby podpořila multi-cloudové sítě

Cloudflare's new Magic Cloud Networking tool

Společnost Cloudflare koupila multi-cloudový síťový startup Nefeli Networks. Síť pro doručování obsahu (CDN) a poskytovatel Edge služeb oznámili dohodu a spustili novou multi-cloudovou síťovou službu založenou na získané technologii. Podmínky obchodu nebyly zveřejněny.

„Věříme, že plný potenciál cloudu bude skutečně odemčen pouze tehdy, když zákazníci budou moci snadno kombinovat nejlepší funkce každého veřejného poskytovatele cloudu,“ řekl Matthew Prince, generální ředitel a spoluzakladatel Cloudflare. „Přidání týmu a schopností Nefeli do cloudu konektivity Cloudflare urychluje náš vstup do multi-cloudových sítí – umožňuje našim zákazníkům snížit náklady na správu více poskytovatelů cloudu a také získat větší kontrolu, viditelnost, agilitu a odolnost, abychom mohli využít maximum jejich cloudových prostředí.“

Společnost Nefeli se sídlem v Kalifornii, založená v roce 2016, nabízí software pro správu a provoz rozsáhlých sítí. Podle údajů Crunchbase získala společnost 9,2 milionu dolarů od tří investorů, DHVC, The House Fund a New Enterprise Associates.

„V Nefeli jsme pracovali na zajištění toho, aby podniky mohly využít cloud co nejlépe, aniž by byly omezovány umělými hranicemi v rámci jakékoli konkrétní cloudové platformy nebo mezi nimi,“ řekla Eugenia Corrales, generální ředitelka společnosti Nefeli. „Do robustní platformy Cloudflare se budou firmy nyní moci snadno připojit a spravovat svou cloudovou infrastrukturu s integrovaným zabezpečením a výkonem ve velkém měřítku.”

„Od počátků internetu byla složitost jednou z největších překážek inovací,“ dodal Dr. Scott Shenker, spoluzakladatel a předseda představenstva společnosti Nefeli. „To je důvod, proč jsem nadšený, že vidím tuto další kapitolu talentovaného týmu Nefeli – spojující jednoduchost a škálovatelnost a revoluci v multi-cloudových sítích.“

Na základě technologie Nefeli spustil Cloudflare Magic Cloud Networking, službu, o které společnost říká, že umožní zákazníkům objevovat, vizualizovat, připojovat a zabezpečit jejich cloudovou síťovou infrastrukturu v jediném rozhraní.

Konfiguruje nativní cloudové konstrukce, jako jsou brány VPN, trasy a skupiny zabezpečení, aby bylo možné bezpečně propojit vaši cloudovou síť VPC s Cloudflare One, aniž byste se museli učit požadavky jednotlivých cloudů na vytváření připojení a rozbočovačů VPN. Poté monitoruje konfiguraci a stav sítě.

Služba je aktuálně v uzavřené beta verzi.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: Cloudflare

Související články

Leave a Comment