Co je projekt Accenture Google Cloud Business Group

cloud computing

Nové obchodní sdružení bude vytvářet inteligentní podniková řešení zaměřená na zlepšení zákaznických zkušeností. Accenture je také znovu vítězem ocenění Google Cloud Partner Award.

Společnosti Accenture a Google Cloud spustily projekt tzv. Accenture Google Cloud Business Group (AGBG). Cílem tohoto obchodního sdružení je pomoci firmám využívat technologie Google Cloud, aby mohly poskytovat ty nejlepší zákaznické zkušenosti a urychlit svou cestu digitální transformací.

Kombinace rozsáhlých znalostí z různých odvětví průmyslu společnosti Accenture se sílou technologie Google Cloud umožní v rámci sdružení AGBG vyvíjet inteligentní řešení řízená daty. Tato nová skupina se skládá z týmu specialistů z obou společností a zpočátku se bude zaměřovat na rozvoj mezioborových řešení pro klienty v Severní Americe a v Japonsku.

Společnost Accenture byla mimo to v roce 2017 vyznamenána cenou Google Cloud Partner of the Year (Partner roku Google Cloud), která oceňuje její schopnosti v oblasti prodeje, marketingu, techniky a podpory, které pomáhají klientům využívat řadu produktů Google Cloud určenou pro transformaci jejich byznysu.

„Společná iniciativa s Google Cloud zaměřená na tvorbu inteligentních řešení bude velkým přínosem pro naše klienty. Dnešní firmy potřebují využívat inteligentní řešení, aby mohly řešit náročné obchodní výzvy a aby se mohly stát lídry v digitální oblasti,“ řekl Gene Reznik, výkonný ředitel pro podniky a ekosystémy ve společnosti Accenture. „Skupina AGBG spojuje vůdčí schopnosti společností Accenture a Google Cloud a bude tak pomáhat rozvíjet novou generaci inovací pro organizace na celém světě.“

„Společnosti Google Cloud a Accenture mají za sebou reálné výsledky v podobě úspěšných projektů, které byly a jsou pro naše společné zákazníky velkým přínosem. Zahájení fungování sdružení Accenture Google Cloud Business Group pomůže urychlit naše snahy, protože společnosti po celém světě se snaží modernizovat svá počítačová prostředí tak, aby udržely krok v dnešním digitálním světě,“ uvedl Kevin Ichhpurani, viceprezident pro obchodní rozvoj v Google Cloud.

S počátečním důrazem na maloobchod, spotřební zboží a zdravotnictví se sdružení AGBG zaměří především na tyto oblasti:

  • Budování nové generace obchodních procesů s umělou inteligencí a strojovým učením pro vytváření nových hodnot v organizaci.
  • Modernizace podnikové infrastruktury přenesením pracovního vytížení do cloudu a poskytování řízených služeb přizpůsobených pro platformu Google Cloud.
  • Zavedení SAP cloudových řešení v globálním měřítku klientům, kteří SAP používají, a to prostřednictvím řízených řešení SAP na platformě Google Cloud.
  • Vytváření relevantních zákaznických zkušeností kombinací dat z platformy Google Marketing s jinými zdroji podnikových dat, lepší pochopení zákazníků a zvýšení jejich zapojení.
  • Rozšiřování služby G Suite ve firmách; vytváření nové koncepce práce se službou na bázi cloudu, která je bezpečná, inteligentní a jednoduchá.

AGBG rozšiřuje dlouholeté partnerství mezi oběma společnostmi. Jedním z příkladů spolupráce je Verizon, kde Accenture využívá pokročilou analytiku a technologii Google Cloud a přetváří tak zkušenosti se zákaznickým servisem. Očekává se, že toto řešení bude společnosti Verizon pomáhat rychleji řešit záležitosti zákazníků a současně snižovat náklady.

Společnost Accenture má zhruba tisíc odborníků vyškolených na technologie Google Cloud a ve fiskálním roce 2019 má v úmyslu tento počet více než zdvojnásobit. Součástí skupiny AGBG bude i Google Cloud Center of Excelence společnosti Accenture, centrum zaměřené na vývoj řešení a urychlení zavádění Google Cloud u klientů.

Související články

Leave a Comment