Dell Technologies Cloud a Google Cloud spouští hybridní úložné řešení

OneFS for Google Cloud

Dell Technologies a Google Cloud spouští službu Dell Technologies Cloud OneFS pro Google Cloud, která pomůže podnikům zvládat exponenciální růst množství dat a aplikací a usnadní přesuny souborů v privátních cloudech a cloudu Google.

Společnost Dell rovněž snižuje práh pro využití služby Dell Technologies Cloud a celkově vylepšuje její schopnosti pro implementaci hybridního cloudu. Zákazníci nyní mohou flexibilněji přesouvat pracovní zátěže mezi veřejnými a privátními cloudy a přejít na hybridní cloudový přístup, který bude nejlépe vyhovovat jejich potřebám a zároveň sníží náklady. Podle analytické společnosti Forrester zaznamenali zákazníci služby Dell Technologies Cloud během tří let postupnou návratnost investic přesahující 170 % a náklady se jim vrátily za méně než šest měsíců.

„Data a pracovní zátěže existují všude – na okraji sítě, v ústředních datových centrech a ve veřejných cloudech. A zatímco objem dat a množství aplikací narůstá, IT prostředky a rozpočty nikoli. Aby podniky dokázaly data využít k odlišení od konkurence, potřebují mít možnost je efektivně a konzistentně spravovat bez ohledu na jejich umístění. Dell Technologies Cloud přenáší to nejlepší z veřejného cloudu do datového centra a to nejlepší z datového centra do veřejného cloudu a odstraňuje komplexitu, takže podniky mohou věnovat méně času správě infrastruktury a více času svým zákazníkům,“ říká Deepak Patil, viceprezident a generální ředitel pro cloudové platformy a řešení společnosti Dell Technologies.

Dell Technologies Cloud a Google Cloud spouští hybridní cloud pro ukládání souborů

OneFS pro Google Cloud poskytuje nativně cloudovou zkušenost spojující škálovatelnost a výkon síťového úložiště od největšího dodavatele úložných systémů, Dell Technologies, s analytickými a výpočetními funkcemi služby Google Cloud. Zákazníci nyní mohou jednoduše přesouvat klastrové a jiné náročné pracovní zátěže až do velikosti 50 petabytů v rámci jednoho souborového systému mezi lokálními souborovými systémy Dell EMC Isilon a cloudem Google a pracovat s nimi bez nutnosti jakýchkoli změn nebo úprav.

Podle nedávno vydané studie společnosti Enterprise Strategy Group (ESG) soubory mnohdy v podnicích představují nejméně polovinu lokálních dat a pouze malá část je uložená ve veřejných cloudech, především kvůli výkonnostním a kapacitním omezením. Jako příklad můžeme uvést média a zábavní průmysl. Soubory videa v rozlišení 4K vyžadují úložiště o kapacitě v řádu terabytů, s vysokou propustností a nízkou latencí, což producentům komplikuje správu velkých souborových pracovních zátěží ve veřejných cloudech. Nyní ale mohou s využitím OneFS pro Google Cloud snadno a konzistentně pracovat v privátních a veřejných cloudech a mít možnost flexibilního škálování podle potřeby.

„Těší nás, že můžeme ve spolupráci s Dell Technologies našim zákazníkům nabídnout vysoce výkonné, škálovatelné cloudové úložné služby s využitím OneFS pro Google Cloud. Díky tomuto partnerství mohou zákazníci rychleji a efektivněji využívat úložná řešení Dell Technologies prostřednictvím cloudu Google Cloud a mít v hybridních cloudových prostředích přístup k nejmodernějším úložným řešením,“ říká Rich Sanzi, viceprezident pro vývoj Google Cloud.

Moderní aplikace v každém cloudu

Dell Technologies Cloud, který úzce propojuje infrastrukturu a služby z portfolia Dell Technologies, zjednodušuje zavedení a správu hybridního cloudu bez ohledu na to, kde se nachází data a aplikace. Díky inovacím řešení Dell Technologies Cloud mohou podniky snáze provozovat moderní aplikace v každém cloudu, překlenout nedostatek kvalifikace v oblasti nativně cloudových technologií a vytěžit maximum ze své stávající infrastruktury.

Cloudová platforma Dell Technologies Cloud nyní poskytuje jednoduchou a přímou cestu ke Kubernetes v rámci jednotného prostředí, s podporou kontejnerovaných pracovních zátěží a tradičních virtuálních strojů na téže infrastruktuře Dell EMC VxRail. Platforma VMware Cloud Foundation 4.0 a hardware Dell EMC VxRail jsou integrované do jediného řešení, které umožňuje konzistentní přístup ke všem cloudovým umístěním. Administrátoři VMware mají k dispozici známé nástroje pro správu moderních aplikací kombinujících kontejnery a virtuální stroje v rámci jednoho provozního prostředí.

Modernizace sítí s využitím SD-WAN

Dell Technologies Cloud rozšiřuje své schopnosti o síťové funkce s využitím inovovaného řešení Dell EMC SD-WAN založeného na technologiích VMware. Zákazníci mají nyní na výběr z širší nabídky zařízení a možností připojení při zavádění SD-WAN v rámci jediného řešení. To pomáhá zlepšit výkon u náročných pracovních zátěží, jako je VoIP, streamování videa nebo VDI, a zajistit potřebný výkon aplikací a kontinuitu provozu.

Související články

Leave a Comment