Delta Air Lines vybírá AWS jako preferovaného poskytovatele cloudu

Delta Air Lines

Delta Air Lines si vybrala Amazon Web Services (AWS) jako svého preferovaného cloudového poskytovatele v rámci víceleté smlouvy.

Delta se zároveň stala nejoblíbenější leteckou společností Amazonu pro obchodní cesty.

„Nepřetržité inovace jsou jádrem závazku společnosti Delta vůči svým zákazníkům,“ řekl Matt Garman, viceprezident prodeje, marketingu a globálních služeb společnosti Amazon Web Services.

„Delta využívá globální infrastrukturu AWS, osvědčené provozní znalosti a širokou škálu služeb k podpoře inovací při poskytování špičkových zákaznických služeb a také ke zvyšování efektivity a spolehlivosti v celé své globální síti.“

Společnost Delta umožní příslušným zaměstnancům zúčastnit se školení s programem AWS Designated Virtual Trainer (DVT), který pomůže urychlit přijetí.

Letecká společnost používá AWS řadu let, stejně jako další poskytovatelé cloudu – přesunula svůj Calabrio Workforce Management do Microsoft Azure a uzavřela partnerství s Google Cloud za účelem sledování využívání udržitelného leteckého paliva.

Delta se primárně spoléhala na svá vlastní on-premise a kolokační datová centra, ale loni oznámila, že najímá IBM a její dceřinou společnost Red Hat, aby jí pomohly přejít do cloudu – do roku 2024 se zaměří na 90 procent své pracovní zátěže v cloudu. Nepřechází do cloudu IBM, místo toho volí multicloudový přístup, kdy má nyní AWS na vrcholu seznamu.

„Netransformujeme pouze naši páteř IT – sjednocujeme celou naši organizaci, aby využívala špičkové technologie ke zlepšení cest našich zákazníků smysluplným způsobem,“ řekl Rahul Samant, EVP a CIO ze společnosti Delta.

„Naše práce s AWS je jedním z mnoha zásadních kroků, které podnikáme, abychom modernizovali naši technologickou platformu, poskytli našim zaměstnancům nejlepší dostupné nástroje a poskytli zákazníkům ještě větší kontrolu nad způsobem, jakým létají.“

Společnost doufá, že tento krok sníží počet nákladných odstávek. Delta utrpěla v roce 2017 výpadek, který vedl ke zrušení nejméně 250 letů, a v roce 2016 bylo zrušeno více než 2 000 letů poté, co podle ní došlo k výpadku napájení celé sítě. Výpadek stál společnost odhadem 150 milionů dolarů. V roce 2019 výpadek softwaru AeroData používaného pro plánování letů vedl k tomu, že společnosti jako Southwest, United, JetBlue, Aljaška a Delta zrušily všechny lety.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment