Digitální strážce postavený na Acronis Backup

AcronisNa českém trhu je od začátku srpna k dispozici nová zálohovací služba Digitální strážce, jež nabízí všem zájemcům snadné a dostupné zálohování osobních či pracovních dat. Platforma je postavená na technologii společnosti Acronis, která je celosvětovým lídrem v oblasti kybernetické ochrany.

Digitální strážce je služba, která umožňuje koncovým zákazníkům si stáhnout licenci Acronis Backup a snadno nastavit zálohování jako službu. Stačí se jen registrovat, zaplatit pomocí platební karty a během několika minut již může uživatel zálohovat do cloudu. Samozřejmostí je zkušební měsíční období zdarma. Služba je určená pro koncové uživatele, jak osoby, tak podnikatelské subjekty, cena začíná na 150,- Kč/měsíc.

Zákazníci v rámci služby získají licenci zálohovacího softwaru a 30 GB v cloudu k osobnímu počítači, popř. 100 GB k fyzickému serveru, s možností dokoupení dalšího prostoru. Data jsou umístěna na úložištích Digitálního strážce umístěných v datovém centru Českých radiokomunikací. K dispozici je i varianta zálohování lokálně, kdy lze zálohovat neomezené množství dat na vlastní úložiště, a tak naplno využít zakoupenou licenci.

Platforma poskytuje velkou příležitost také k partnerskému prodeji – partner se může sám zaregistrovat a nabízet svým zákazníkům zálohovací služby na míru pod svou značkou. Nejenže získává provizi z prodaných licencí, ale umožňuje mu nabízet doplňkové služby typu správy, obnovy dat apod. Maximální důraz je kladen na automatizaci celého procesu pořízení, nastavení a zprovoznění zálohovacích služeb.

„Naše služba je určena pro nejširší segment trhu, který doposud neřešil systematickou ochranu dat z důvodu absence cenově dostupných nabídek zálohování, jež by dokázali nastavit i nejběžnější uživatelé jako studenti, matky na mateřské dovolené, senioři, podnikatelé a další,“ řekl Vojtěch Levý, ředitel Digitální strážce s.r.o. „Také tito uživatelé dnes čelí technickým závadám disků, selháním počítačů, krádežím, náhodným smazáním a zákeřným kybernetickým útokům, které mají za následek ztrátu důležitých osobních či pracovních dat.“

Službu Digitální strážce provozuje společnost Digitální strážce s.r.o., technologické zázemí poskytuje společnost LaConex, autorizovaný partner Acronis v České republice.

Více informací o službě včetně možnosti vyzkoušení naleznete na https://www.digitalnistrazce.cz.

Související články

Leave a Comment