Evropská investiční banka půjčí OVHcloud 200 milionů eur

European Investment Bank

Evropská investiční banka (EIB) půjčila společnosti OVHcloud 200 milionů EUR na financování budoucího vývoje.

EIB, společně vlastněná členskými státy Evropské unie, poskytla úvěr ve výši 200 milionů EUR na podporu expanze poskytovatele cloudu se sídlem ve Francii. OVHcloud si klade za cíl poskytovat lokální alternativu udržitelné cloudové služby v Evropě jako alternativu k americkým a dalším poskytovatelům cloudu, která bude podporovat evropské standardy ochrany soukromí.

Investice přichází v době, kdy OVHcloud zahajuje globální expanzi, včetně náhradního zařízení pro své datové centrum ve Štrasburku, které v roce 2021 vyhořelo.

Posláním EIB je podporovat projekty v oblasti životního prostředí a infrastruktury a hrála hlavní roli během pandemie a finančního krachu v roce 2008. Byla založena v roce 1958, na počátku Evropského hospodářského společenství, které se stalo Evropskou unií. V roce 2021 poskytla půjčky v hodnotě 95 miliard eur.

Jedná se o první investici EIB na cloudovém trhu a oznámení vysvětluje, že „prokazuje odhodlání EIB aktivně podporovat evropské digitální hráče a posilovat strategickou autonomii Evropy v oblasti nových technologických infrastruktur“.

Je to také v souladu s evropskými klimatickými cíli, protože OVHcloud se zavázal zajistit, že jeho datová centra budou do roku 2030 klimaticky neutrální, v rámci Climate Neutral Data Centre Pact.

OVHcloud oznámil plány na celosvětový růst, který bude zahrnovat 15 nových datových center otevřených do konce roku 2024. Deset z těchto 15 nových míst se otevře v Evropě.

„Cloud je základním stavebním kamenem pro digitalizaci všech aspektů našeho ekonomického a sociálního života,“ řekl viceprezident EIB Ambroise Fayolle. “Tím, že EIB přispívá k financování nejinovativnějších hráčů v Evropě, je plně v souladu s prioritami evropské politiky: zvyšuje naši konkurenceschopnost a podporuje naši technologickou suverenitu. Tato půjčka ve výši 200 milionů eur evropskému lídrovi v tomto odvětví je významnou ukázkou odhodlání Evropy dát naše digitální odborné znalosti do služeb naší strategické autonomie.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment