Firmy volí řešení pro digitální pracovní prostředí

VMware Horizon 8

VMware oznámil VMware Horizon 8, řešení, které pomáhá zvýšit provozní odolnost podniku díky využití možností hybridního cloudu a propojení s dalšími špičkovými technologiemi VMware.

Firmy, organizace a úřady se pomalu vrací do kanceláří, ale pandemie navždy změnila podobu práce. Provozování veškerých činností na dálku a práce odkudkoli je novým standardem. Společnost VMware proto představila nové a rozšířené možnosti vybavení pracovníků, posílení provozní odolnosti podniku a přípravy na distribuovanou, hybridní pracovní sílu budoucnosti. Zahrnují soubor nových řešení pro pracovní prostředí a nové funkce platformy VMware Workspace ONE Intelligent Hub určené speciálně na podporu bezpečného návratu zaměstnanců na pracoviště. VMware také představuje vylepšení své virtuální desktopové infrastruktury (VDI) VMware Horizon 8, skutečně moderní, progresivní řešení pro bezpečnější poskytování a správu virtuálních desktopů a aplikací v hybridním cloudu.

„Práce na dálku už není považována za luxus, ale stává se v nové pracovní realitě nezbytností. Práce na dálku změnila vše – zlepšila se osobní komunikace, nábor je snazší, firmy se dokáží rychleji přizpůsobovat. A technologie nám umožnily jednoduše upravit způsob práce,“ říká Shankar Iyer, viceprezident společnosti VMware a generální ředitel divize výpočetních řešení pro koncové uživatele. „Dnes oznámená řešení pro novou realitu pracovního prostředí včetně Workspace ONE Proximity a Workspace ONE Campus, spolu s uvedením první, skutečně moderní platformy pro virtuální desktopy a aplikace, představují zásadní strategický pokrok pro využití distribuované pracovní síly. Silný zájem o naše řešení potvrzuje, že se nám daří naplňovat potřeby zákazníků, kteří se musí přizpůsobit nové situaci.“

Nová progresivní řešení pro pracovní prostředí

Pro potřeby moderní pracovní síly plánuje společnost VMware nabídnout soubor nových řešení pro pracovní prostředí založených na platformě Workspace ONE. Jedná se o dvě nové mobilní aplikace zaměřené na ochranu soukromí, které zákazníkům VMware umožní budovat kanceláře budoucnosti – VMware Workspace ONE Proximity a VMware Workspace ONE Campus.

Workspace ONE Proximity usnadňuje návrat zaměstnanců na pracoviště díky využití bezdrátových majáků založených na technologii Bluetooth Low Energy (BLE). Ty zaměstnance varují před možným rizikem, upozorňují kolegy na změny podmínek a pomáhají připomenout si pohyb a interakce v podnikových prostorách. S úpravou uspořádání vnitřních prostor a zvýšením celkového komfortu pomáhá řešení Workspace ONE Campus, které využívá tutéž infrastrukturu majáků pro rezervaci pracovních stolů a zasedacích místností a pro navigaci. Zavedení těchto nových řešení pro pracovní prostředí firmám pomůže využít infrastrukturu, kterou již disponují, při obnově provozu a k budoucím iniciativám:

 • Ohlašování přítomnosti a automatické upozorňování na bezpečnou vzdálenost
 • Nástroje, které pomáhají zaměstnancům připomenout, kde se pohybovali
 • Přehled o místech, které vyžadují hloubkové čistění
 • Limity obsazenosti a udržování fyzického odstupu
 • Strategie komunikace napříč všemi kanály
 • Digitální visačky pro vstup, ovládání kiosků a tiskáren apod.
 • Rezervace pracovních míst a zasedacích místností
 • Navigace ve firemních prostorách

Ve spolupráci s interními multidisciplinárními týmy pověřenými zajištěním obnovy bezpečného provozu společnost VMware využila vlastní infrastrukturu Workspace ONE k otestování těchto řešení a usilovně pracuje na jejich implementaci. Týmy v průběhu tohoto procesu získávaly nové poznatky a přizpůsobovaly řešení s ohledem na komplexní a měnící se potřeby velkých globálních společností během pandemie.

Moderní platforma pro poskytování desktopů a aplikací

Zaměstnanci na celém světě stále větší měrou kvůli pandemii pracují na dálku. Potřebují k tomu rychlý a bezpečný přístup k firemním prostředkům. VMware představuje platformu Horizon 8, která podnikovému IT pomáhá efektivněji spravovat a jednodušeji poskytovat virtuální desktopy a aplikace z jedné řídící úrovně ve veřejných a privátních cloudech. Na rozdíl od tradičních VDI produktů poskytuje VMware Horizon 8 technologii okamžitého klonování, která dokáže rychle poskytovat plně funkčně vybavené, personalizované virtuální desktopy a aplikace. Využívá k tomu proprietární integraci se špičkovou technologií VMware vSphere. Tato moderní platforma dále zjednodušuje a automatizuje běžnou správu obrazů, aplikací, profilů a pravidel pomocí technologií VMware App Volumes a Dynamic Environment Manager. Tím šetří čas pracovníkům IT a snižuje náklady. VMware Horizon 8 přináší řadu nových klíčových funkcí:

 • Rozšířené možnosti nasazení v hybridním a multicloudovém prostředí – Zákazníci mohou díky funkčně bohatě vybavené platformě VMware Horizon využít cloud nebo cloudy podle své volby k nákladově výhodnému poskytování VDI a aplikací na externí infrastruktuře, rychle škálovat a zprovozňovat pracovní zátěže. K dispozici je nyní podpora VMware Horizon na Google Cloud VMware Engine a VMware Horizon v cloudu VMware na infrastruktuře Dell EMC. Podpora VMware Horizon na Azure VMware Solution (AVS) se očekává zároveň s obecnou dostupností této služby. Všechny tyto certifikované služby jsou založené na VMware Cloud Foundation a umožňují zákazníkům VMware Horizon stavět na svých dosavadních zkušenostech a investicích do technologií VMware.
 • Nové schopnosti okamžitého klonování: Funkce Instant Clone Smart Provisioning pomáhá IT přímo poskytovat okamžité klony bez potřeby mateřského VM, což uvolňuje větší množství paměťových prostředků a zvyšuje počet desktopů na server, a tedy snižuje náklady na VDI a publikované aplikace. Další inovace funkce Instant Clone zahrnují dynamické navyšování prostředků a elastické DRS pro rychlé škálování oběma směry ve veřejných i privátních cloudech, v nichž běží VMware Horizon, např. VMware Cloud on AWS, kvůli uspokojení urgentních potřeb distribuované pracovní síly.
 • VMware Horizon REST API: Nová rozhraní RESTful API pomáhají automatizovat široký okruh funkcí VMware Horizon 8, včetně monitoringu, oprávnění a správy uživatelů a zařízení. IT může s VMware Horizon 8 jednoduše komunikovat, zvyšovat flexibilitu, získávat a distribuovat informace a modernizovat služby.
 • Podpora jednotné komunikace a spolupráce: Vzhledem k rostoucí poptávce po nástrojích pro spolupráci na dálku nabízí VMware Horizon nyní optimalizované video a zvuk v řešeních Microsoft Teams, Zoom a Cisco Webex. Tím zvyšuje produktivitu a zlepšuje uživatelskou zkušenost při komunikaci prostřednictvím virtuálních desktopových prostředí.

Linuxové aplikace: Linuxové aplikace lze nyní publikovat přímo z Linuxového serveru na platformě VMware Horizon. To pomáhá snižovat náklady spojené s licencemi u jiných operačních systémů.

Zákazníci VMware Horizon 8 mohou také využívat tutéž řídicí vrstvu k zavádění a správě hybridních prostředí zahrnujících VMware Horizon Cloud na Microsoft Azure, což je jedna ze služeb poskytování desktopů nabízených společností VMware. VMware Horizon Cloud na Microsoft Azure podporuje funkce virtuálního desktopu Microsoft Windows, včetně vícenásobných seancí Windows 10 Enterprise. Nedávno přinesl také podporu VMware App Volumes, která zákazníkům umožňuje aplikaci zabalit pouze jednou a nasadit ji na libovolné platformě VMware Horizon. To zmenšuje velikost a snižuje složitost základních obrazů, a tedy šetří čas a náklady IT. Integrace mezi platformami znamená, že zákazníci mohou konsolidovat prostředky a zjednodušit správu.

Díky využití dalších unikátních integrací s osvědčenou infrastrukturou a technologiemi VMware pomáhá VMware Horizon 8 IT týmům poskytovat bezpečnější virtuální pracovní prostředí, která chrání síť a zároveň nabízí nejlepší možnou uživatelskou zkušenost s virtuálními desktopy a aplikacemi. Pomocí nástroje VMware Workspace ONE Access může IT zavádět koncové uživatele a ověřovat jejich identitu pomocí vícefaktorové autentizace. Slouží zároveň jako základ pro podmíněná pravidla přístupu u virtuálních desktopů a aplikací na platformě VMware Horizon. Lze na ní využít i další bezpečnostní funkce, které v síti nabízí technologie VMware, např. NSX Advanced Load Balancer (Avi Networks) nebo VMware SD-WAN by VeloCloud. Ochrana koncových bodů příští generace od VMware Carbon Black umožňuje podnikovému IT předcházet pokročilým útokům, odhalovat je a reagovat na ně prostřednictvím nativně cloudové platformy, která podporuje i virtuální desktopy a aplikace VMware Horizon. Tyto integrované bezpečnostní prvky pomáhají zavést bezpečnostní model nulové důvěry, který chrání přístup k virtuálním desktopům a aplikacím ve veřejných a privátních cloudech.

„Zákazníci společnosti VMware zmiňovali konkrétně přínos řešení VMware Horizon jako součást komplexní podnikové platformy softwarově definovaného datového centra,“ píše ve studii IDC MarketScape s názvem Worldwide Virtual Client Computing 2019–2020 Vendor Assessment analytik výzkumné společnosti IDC Shannon Kalvar, který se zabývá trhem řešení pro řízení IT služeb a virtualizaci klientů. „Sjednocení správy fyzických zařízení (včetně PC, Chromebooků a telefonů), tvorby a provozu digitálních pracovních prostředí a zabezpečení klientů na jedné platformě představuje atraktivní možnost pro zákazníky, kteří již do virtuálních řešení investují.“

Související články

Leave a Comment