Google Cloud odstraňuje výstupní poplatky

cloud technology abstract

Google Cloud Platform oznámila, že odstranila „výstupní poplatky“ pro zákazníky, kteří chtějí opustit její služby.

V blogovém příspěvku Amit Zavery, vedoucí platformy ve službě Google Cloud, napsal: „Ode dneška mohou zákazníci Google Cloud, kteří chtějí přestat používat Google Cloud a migrovat svá data k jinému poskytovateli cloudu a/nebo on-premise, vzít výhodu bezplatného síťového přenosu dat k migraci jejich dat ze služby Google Cloud. To platí pro všechny zákazníky na celém světě.“

Zavery dále tvrdí, že „restriktivní a nespravedlivé licenční praktiky“ jsou základním problémem a že „určití starší poskytovatelé“ využívají své softwarové monopoly k vytváření cloudových monopolů, které „uzamykají zákazníky a deformují konkurenci“.

Zavery dodává, že žádný zákazník by neměl být vázán na poskytovatele kvůli „příliš restriktivním smluvním podmínkám nebo represivním licenčním praktikám“.

Bezplatný přenos dat od společnosti Google přichází s určitými výhradami. Vztahuje se pouze na zákazníky, kteří chtějí zcela ukončit cloud Google, jejich aplikaci nejprve zkontroluje tým podpory Google Cloud, který ji musí schválit. Po schválení mají zákazníci pouze 60 dní na to, aby poskytovatele úplně opustili, a poté musí ukončit svou smlouvu.

Web společnosti dodává: „Google Cloud si vyhrazuje právo kontrolovat pohyb dat zákazníků mimo Google Cloud, aby byl v souladu s podmínkami programu.“

Za zmínku také stojí, že zatímco Zaveryho příspěvek na blogu odsuzuje tyto „určité starší poskytovatele“ za používání poplatků k uzamčení zákazníků, Google Cloud měl až do 10. ledna 2024 výstupní poplatky.

Oznámení také připadlo na stejný den, kdy vstoupil v platnost zákon EU o datech, který vyžaduje, aby poskytovatelé cloudu odstranili „překážky efektivního přepínání“ mezi vlastními a konkurenčními cloudovými službami, včetně komerčních, smluvních, technických, nebo organizační překážky – a potažmo výstupní poplatky. Poskytovatelé cloudu mají na splnění těchto požadavků 20 měsíců.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: Pixabay

Související články

Leave a Comment