Google Cloud otevřel třetí zónu v Singapuru

Google cloud platform Singapore

Společnost Google oznámila svou třetí zónu platformy Google Cloud Platform (GCP) pro oblast Singapuru, která byla zahájena v červnu loňského roku.

46. GCP ​​zóna se celosvětově nazývá asie-jihovýchod1-c a očekává se, že dostupnost třetí zóny usnadní zákazníkům vybudovat vysoce dostupné služby v jihovýchodní Asii.

Tři zóny všude
Zatímco Google oznamuje nové zóny pravidelně jako součást agresivního plánu růstu, má tento bod zvláštní význam: Spuštění této nejnovější zóny znamená, že všech 15 regionů GCP na celém světě má nyní tři nebo více zón.

“Každý region stavíme se záměrem poskytnout alespoň tři zóny, protože chápeme důležitost vysoké dostupnosti. Zákazníci mohou distribuovat své aplikace a úložiště do více zón, aby se chránili před přerušeními služeb,” napsal Dave Stiver, produktový manažer GCP, na blogu.

Třetí zóna v Singapuru je pravděpodobně umístěna v druhém datovém centru Google v Jurongu, protože první dvě zóny jsou umístěny v rámci prvního datového centra Google.

Obě zařízení jsou vícepodlažní datová centra a nacházejí se vedle sebe, pravděpodobně kvůli nepřítomnosti přírodních katastrof v Singapuru. Společnost říká, že mechanické a elektrické systémy pro obě budovy jsou zcela odděleny.

Ve stejném oznámení společnost Google také vypustila tři nové služby v oblasti Singapuru: Cloud Spanner, Cloud SQL a Managed Instance Groups. Cloud Spanner je celosvětově distribuovaný databázový systém, který využívá atomové hodiny a systémy GPS, k poskytování jednociferné milisekundové latence.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment