Google migruje části YouTube do Google Cloud

google cloud youtube

Google má migrovat část infrastruktury YouTube na vlastní službu Google Cloud.

Zatímco Google nabízí svou vlastní veřejnou cloudovou platformu, mnoho klíčových služeb společnosti – například její vyhledávač a YouTube – je stále hostováno na interní infrastruktuře oddělené od GCP.

“Součástí vývoje cloudu je to, že naše vlastní služby jej používají stále více a více,” řekl Thomas Kurian, generální ředitel Google Cloud. „Části YouTube se přesouvají do Google Cloud.“

Kurian uvedl, že Google Workspace (dříve G Suite), Waze a DeepMind používají cloudovou infrastrukturu Google. Generální ředitel neřekl, jaké části YouTube by se přesunuly na GCP, v jakém rozsahu nebo časovém rámci.

Přes tuto neurčitost tento krok přibližuje Google s vlastními cloudovými službami k fungování společností Microsoft a Amazon. Společnost Microsoft vyvíjí veřejné úsilí k migraci všech svých služeb do Azure již řadu let; téměř všechny své služby první strany, včetně služeb Office 365, Teams, SharePoint, Xbox Live a Bing, běží na Azure.

V lednu CTO Azure Mark Russinovich uvedl, že úložiště poštovní schránky pro Exchange Online a Outlook.com jsou také v procesu přechodu na standardní infrastrukturu Azure. V loňském roce se společnost také snažila přesunout tvůrce Minecraftu Mojang z infrastruktury AWS do Azure.

AWS mezitím vyvinulo způsob, jak mohou zaměstnanci Amazonu lépe přistupovat k výpočetním zdrojům Amazon, a proto používání AWS bylo dlouho součástí DNA širší společnosti. Společnost provedla případové studie o tom, jak Prime a Twitch využívají infrastrukturu AWS, a také o skutečnosti, že je hostitelem obsahu Netflix a Disney +. Společnost si však v roce 2019 veřejně všimla, jak se konečně podařilo úplně migrovat pryč z databázové technologie Oracle, na což generální ředitel Larry Ellison během klíčových přednášek často odkazoval.

Google nedávno odhalil své nové vlastní čipy Argos pro překódování videa pro zpracování na YouTube, které podle společnosti poskytnou „až 20–33x vylepšení“ výpočetní efektivity ve srovnání s předchozím tradičním nastavením serveru.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment