IBM koupí Red Hat za 34 miliard dolarů

IBM Red Hat Deal cloud

Společnost IBM plánuje koupit open source cloud poskytovatele, společnost Red Hat, za přibližně 34 miliard dolarů.

Společnosti dosáhly definitivní dohody, kdy společnost IBM získá všechny vydané a splatné akcie společnosti Red Hat za 190 dolarů za akcii v hotovosti. IBM bude financovat dohodu kombinací hotovosti a dluhu a pozastaví zpětné odkupy akcií v letech 2020 a 2021.

Akvizice byla schválena správními radami obou společností, ale podléhá schválení akcionářů společnosti Red Hat, stejně jako schválení regulačních orgánů a dalším obvyklým procedurám. Očekává se, že se obchod uzavře v druhé polovině roku 2019. Poté se společnost Red Hat připojí k týmu IBM Hybrid Cloud jako samostatná jednotka a bude udržovat svůj současný řídící tým a ústředí, zařízení, značky a postupy.

“Akvizice společnosti Red Hat je změna hry. Změní vše na trhu cloudu,” uvedl Ginni Rometty, předseda a prezident společnosti IBM.

IBM uvedla, že se bude nadále věnovat otevřenému řízení společnosti Red Hat, příspěvkům s otevřeným zdrojovým kódem, účasti v komunitě s otevřeným zdrojovým kódem a vývojovému modelu a podpoře svého vývojového ekosystému. Kombinovaná společnost bude také “nadále budovat a zlepšovat partnerství Red Hat”, včetně hlavních poskytovatelů cloudu, jako jsou Amazon Web Services, Microsoft Azure, Google Cloud, Alibaba a další, společně s IBM Cloud. Služby, které pokrývají Linux, kontejnery, Kubernetes, multi-cloud management, cloud management a automatizace, by měly pokračovat.

“Společnost IBM je odhodlána být autentickým multi-cloud poskytovatelem a upřednostní použití technologie Red Hat v různých cloudech”, uvedl Arvind Krishna, viceprezident SVP společnosti IBM Hybrid Cloud. “Tímto způsobem bude IBM podporovat technologii open source všude tam, kde bude fungovat, a umožní tak výraznou změnu v rámci komerčního prostředí po celém světě.”

Související články

Leave a Comment