Indie vytvoří do roku 2022 více než milión cloud computingových pracovních míst

Cloud jobs

Společnost Great Learning, poskytovatel ed-tech platformy, tvrdí, že do roku 2022 bude v Indii vytvořeno více než milión cloud computingových pracovních míst. Potenciální platy pro cloudové profesionály v zemi představují odklon od tradičních inženýrů IT, píše zpráva.

Posunem na střední manažerskou pozici si mohou zaměstnanci snadno polepšit na Rs 20 lakh (22 000 liber) ročně, zatímco na nejvyšší úrovni mohou být odborníci z největších cloudových společností oceněni až na R 1 crore (110 000 liber) za rok.

Podle nejnovějšího Indexu připravenosti na cloud od Asijské asociace pro cloud computing (ACCA) se Indie umístila na 12. pozici ze 14 analyzovaných zemí, což neznamenalo žádnou změnu od předchozí analýzy. Ve zprávě bylo uvedeno, jak je cloudová infrastruktura “slabostí, která táhne Indii dolů” a tvrdí, že zatímco se dosáhlo pokroku, obrovská rozloha země – podobně jako Čína – stále nemá potřebnou rychlost.

“Nedostatek přístupu k kvalitnímu širokopásmovému připojení a udržitelné síti zůstává vážným problémem v celé Indii, což s sebou nese obtíže i pro nejsilnější hráče,” uvedla zpráva. “Stejně jako ostatní rozvíjející se ekonomiky se to pomalu, ale neustále zlepšuje.”

Největší poskytovatelé cloud infrastruktury jsou v Indii přítomni. AWS má region Mumbai se dvěma zónami dostupnosti, zatímco Google otevřel zařízení v listopadu loňského roku. Alibaba, uznávaný průmyslovým výzkumem jako druhý největší hráč v asijsko-tichomořské oblasti, otevřel své první datové centrum v Bombaji v lednu tohoto roku a druhý v září.

Analytici tvrdili, že růst indického trhu datových center je jen otázkou času. Komerční realitní společnost Cushman & Wakefield uvedla, že trh dosáhne do roku 2020 7 miliard dolarů. Zájem se bude rozšiřovat z Bombaje do Nového Dillí, Chennai a Bangalore.

Zpráva ACCA doporučila “urychlit digitální gramotnost a podporovat starty informačních technologií, aby zajistila, že její pracovní síla bude podporovat adopci cloudu ve veřejném i soukromém sektoru.”

Zdroj: cloudcomputing-news.net

Související články

Leave a Comment