Microsoft spustil Azure Government Top Secret

Azure Government Top Secret

Microsoft zpřístupnil „Azure Government Top Secret“ a může se nyní ucházet o státní zakázky USA s přísně tajnými požadavky na hostování dat.

Společnost již dlouhodobě nabízí služby „Government“ a „Government Secret“. Na rozdíl od ostatních služeb Azure Government Top Secret podporuje standardy Intelligence Community Directive 705, což je seznam přesných kroků, které musí zařízení dodržovat.

Datová centra musí dodržovat přísná pravidla pro konstrukci, fyzické zabezpečení a kontrolu personálu. V rámci procesu jsou oblasti Azure fyzicky izolovány.

Nové oblasti (jejichž umístění nejsou podrobně popsána) se spouští s více než 60 službami Azure, další přijdou.

„Tyto služby, integrované do jednotné datové strategie, pomáhají lidským analytikům rychleji získat informace, identifikovat trendy a anomálie, rozšířit perspektivy a najít nové poznatky,“ řekl viceprezident Microsoft Azure Tom Keane.

„Microsoft spojuje obrovskou hloubku signálu a rozmanitost více než 8 bilionů signálů denně v kombinaci s nejmodernější umělou inteligencí, strojovým učením a globálním týmem bezpečnostních expertů, aby poskytl bezkonkurenční ochranu.“

V rámci cloudových oblastí Government and Government Secret společnost Microsoft dlouhodobě spolupracuje s americkým vojenským a sledovacím průmyslovým komplexem.

Společnost byla schválena jako dodavatel cloudových služeb pro americkou zpravodajskou komunitu v roce 2018 a o dva roky později byla vybrána (spolu s AWS, Google, Oracle a IBM) jako součást mnohamiliardové cloudové smlouvy C2E.

Nyní však Microsoft přišel o cloudovou smlouvu s NSA na 10 miliard dolarů. Proti rozhodnutí o udělení smlouvy Amazon Web Services protestuje u soudu.

Společnost doufá ve stejné vítězství jako AWS s JEDI, cloudovým kontraktem ministerstva obrany na 10 miliard dolarů. Společnosti Microsoft byla udělena v říjnu 2019, ale smlouva byla po dlouhém právním boji zrušena.

Microsoft nyní bude muset znovu soutěžit o novou verzi JEDI, Joint Warfighter Cloud Capability.

V listopadu 2020 udělilo ministerstvo obrany společnosti General Dynamics IT kontrakt na 4,4 miliardy dolarů na poskytování cloudových e -mailových a obchodních softwarových služeb pro armádu. GDIT s partnerem Dell v zásadě prodává služby Microsoft Office 365.

Začátkem tohoto roku společnost Microsoft získala ještě větší zakázku ve výši 22 miliard dolarů na dodání 120 000 vlastních sad HoloLens vojákům. V rámci smlouvy bude Microsoft poskytovat cloudové a Edge služby na podporu sady pro rozšířenou realitu.

Zdroj: datacenterdynamics.com

@RadekVyskovsky

Související články

Leave a Comment